Başıbüyük itiraza hazırlanıyor

Konuyla ilgili olarak Başıbüyük Mahalle Muhtarı Ayhan Karpuz şu açıklamayı yaptı:

17 Mart 2017 de İBB (İstanbul Büyük Şehir Belediyesi) meclisinde oy birliği ile onaylanan Başıbüyük mahallesinin tamamını kapsayan imar planlarının imzalanmasını ve askı sürecini beklerken, elimize ulaşan bu değerler bizi şaşırttı.
Başıbüyük 1/5000’lik planların emsal değerlerini, benim ve mahalle sakinlerimizin adına karar verebilen kim ya da kimler?
Bu yanlış askı sürecinde, bize tanınan itiraz hakkımızı mutlaka ki kullanacağız ve üzeltilebileceğine, mahallemizin mağdur edilmeyeceğine inanıyoruz. Mesele düzeltilmesi değil, Başıbüyük mahallesi, Emsal değerleri hangi yetkili hazırladı, benim ve mahalle sakinlerimizin fikrini sorma zahmetinde bulunmadan, hangi akla hizmet, İBB (İstanbul Büyük Şehir Belediyesi) de onaylattı.
Bu işin sorumluları kimler ise geçerli gerekçelerini lütfen bizlere açıklasın.

ozgurifade

Next Post

Yürütmeyi durdurma davasından ruhsata - Karayolları Arazisi

Paz Haz 18 , 2017
Maltepe Karayolları Arazisi’nin 3 milyar 635 milyon 715 bin TL karşılığında Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat şirketine ihaleyle verilmesine karşı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ‘yürütmeyi durdurma’ davası açan Maltepe Belediyesi, 30 milyon 860 bin TL karşılığında Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat şirketine ruhsat verdi. Verilen ruhsatın 30 Aralık 2016 tarihinde olması kafaları karıştırdı. Bütün […]
Karayolları Arazisi

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: