Maltepe’de asbeste geçit yok

Son 1.5 yıl içerisinde 881 binada asbest denetimi gerçekleştiren Maltepe Belediyesi, bu binaların 182’sinde asbest tespit etti. Binalara, asbestten arındırılması sonrası yıkım ruhsatı verildi.

Maltepede asbeste geçit yokİstanbul’un ilk asbest söküm uzmanı belediyesi unvanına sahip Maltepe Belediyesi, 2016 Mart ayında başlattığı asbest denetimlerinde bugüne kadar 881 binada denetim gerçekleştirdi. Bu binaların 182’sinde asbest tespit eden ekipler, gerekli yıkım ruhsatlarını, asbest arındırıldıktan sonra verdi.  Asbest çalışmaları hakkında bilgi veren Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün koyduğu kurallara da dikkat ettiklerini ifade ederek, söküm işlemlerinde kişisel koruyucular ile denetimlerin gerçekleştirildiğini vurguladı.

ASBEST NEDİR?
Isıya, aşınmaya ve kimyasal maddelere çok dayanıklı lifli yapıda bir mineral olan asbest; halk arasında toprak, gök toprak ve çelpek gibi isimlerle biliniyor. Kanser gibi ciddi hastalıklara neden olan bu madde, kazanlarda, su borularında, çatı kaplama malzemelerinde ve zemin döşemelerinde görülüyor.

ozgurifade

Next Post

Güner Yener’le sanat ve sanata bakış açımız ile ilgili sohbet

Paz Haz 18 , 2017
Dünyada ilk kez uygulanan, kendisinin “Yontubezek Tekniği” diye adlandırdığı bir teknikle döşenen yer karolarıyla İstanbul’un sanatsal meydanları arasına giren Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nın sanatçısı Güner Yener ile sohbet etme fırsatı yakaladık Çöpçü heykelinden bahsetmesini istiyoruz kendisinden; Bilmeyenler ve merak edenler için Çöpçü Heykeli hikayesinden bahseder misiniz? Yine sıradan bir gün saat […]
Guner Yenerle sanat ve sanata bakis acimiz

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: