Vartolu çocuklar büyüledi

Muş’un Varto ilçesinde taşımalı eğitim veren köy okulundaki yetenekli çocukların oluşturduğu Hamurpet Ortaokulu 11 Köyün Orkestrası, Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali’nde sahne aldı.

Türkçe, Kürtçe ve İngilizce eserler seslendiren çocuklar, izleyenleri büyüledi. Etkinlikte bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Demek ki o coğrafyaya el uzatınca, Anadolu’nun her köşesinden pek çok cevherler yetişebiliyor. Sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyorum” dedi.
Müzik öğretmeni Aslı Tanrıkulu’nun, yardımseverlerden temin ettiği enstrümanlarla kurduğu 40 kişilik Varto Hamurpet Ortaokulu 11 Köyün Orkestrası, Maltepe Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen 5. Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali’nde sahne aldı. Türkçe, Kürtçe ve İngilizce eserler seslendiren koro, “Güzeller İçinden Bir Seni Seçtim” “Perhaps”, “Gel Gör Beni Aşk Neyledi” ve “Dar Hejiroke” isimli ezgileri büyük bir ustalıkla yorumladı. Vartolu minik müzisyenler, izleyenleri büyüledi.

ozgurifade

Next Post

İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Dostları

Paz Haz 18 , 2017
Maltepe’de bulunan İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Dostları’na (ANAFOD) kendilerini ve çalışmalarını anlatmaları için mikrofonu uzattık ANAFOD İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği çalışmalarını amatör bir ruhla sekiz yılı aşkın bir süredir İstanbul – Maltepe’de sürdürmektedir. Haftanın iki günü, salı ve cuma günleri, fotoğraf dünyamızın sanatçılarıyla sunum ve söyleşiler yapılmaktadır. Bu […]
anafod hayrettin tunc

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: