CAMİYİ DİYANETE VER, CEMEVİNİ BELEDİYE MALI YAP!

Chp İstanbul Büyük Şehir Belediyesi kendi yaptığı mülkiyeti 3 Cami’yi olması gerektiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığına devrederken; Aynı partinin Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç ilçedeki tek Cemevini belediyenin mülkü-malı yap.

Sabah gazetesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce önceki dönemde yaptırılan ve belediyeye ait şirket kadrosundan imam görevlendirilen Yenikapı ve Avcılar’daki 3 caminin kapatıldığı, bu camilerin imam kadrolarının da iptal edildiği iddiasında bulunmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, “İBB cami kapattı” haberlerinin hiçbir doğruluk değeri yoktur” ifadelerini kullandı.
Ongun’un Twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:
“İBB cami kapattı” haberlerinin hiçbir doğruluk değeri yoktur. Sahildeki mescitlerin bakımı ve temizliği düzenli olarak yapılmakta, yoğun günlerde de namaz kıldırması için imam temin edilmekte. Bu mescitlerin Diyanet İşleri Başkanlığı’na devri için de girişim başlatılmıştır.”

Bu yaşananlar aynı partinin Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç’ın göreve geldiği 2014 de Alevi toplumu, dostlarının ve iş adamlarının destek ve katkıları ile yapılmış 7 kat ve çatısı komuş Maltepe (Gülsuyu) Cemevine çökme girişimlerine başlamıştı.

2016 da Cemevi yönetimi ile görüşmeler yaparken arsa belediyenin gerekçesi ile Cemevini Süreyyapaşa isimli vakfa devredip; daha sonrada Süreyyapaşa vakfı cemevini aylık gelirinin %15’inin kendisine verilmesi şartı ile belediyenin ticari şirketi Mataş’a 25 yıllığına kiraya veriyor.

Alevileri Cemevinde işgalci, hakkı olmaya yere tecavüz gibi isnatlar ve Güruh diyerek hakaretler eşliğinde bölgede aleviler ile Devlet arasında bir çatıma ortamı yaratma pahasına ayrı zamanda görev yapan iki Kaymakama ‘Polis zoruyla bunları oradan atın başvurusu yapan Chp’li belediye başkanı Ali Kılıç bu başvurularında ret cevabı almış.

Cemevine çökme amacı ve gayesi için tüm yolları deneyen chp’li başkan savcılıklara başvurup netice almakta zorlandıkça saldırganlığını arttırarak devam ettirerek; Cemevine elektrik sağlaya dağıtıcı firmaya 20 Ocak 2020 de dilekçe ile başvurup:
”Buraya niye elektrik veriyorsunuz, yasa dışı iş yapıyorsunuz, elektriği kesin” başvurusu yapıyor.

Aleviler üzerinde ki egemenliğini elinden kaçırmamak için chp belediyesi Alevilerin tek ibadethanesine devlet ile Alevileri karşı karşıya getirecek tehlikeli oyunları oynayıp, belediye malı yapmak için tezgah üstüne tezgah tertip ederken; İstanbul Büyük şehir Belediyeye ait 3 tane camiyi olması gerektiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığına devretti.

AKLIN SOR DEDİĞİ DELİ SORULAR: Aynı partinin bu birbirinden farklı ve tezat uygulamasından hangisi doğru, hangisi yanlış!…Hangisi ahlaklı hangisi değil!… Hangisi evrensel, demokrat sosyal belediyeci, hangisi değil?
06 Şubat 2020 / ÖZGÜR İFADE-Abidin SARI

Gülbin Aybar

Next Post

CHP'de, CNN Türk boykotuna ilk uyan kişi Ekrem İmamoğlu oldu

Per Şub 6 , 2020
Odatv Genel yayın yönetmeni Barış Pehlivan KRT ekranlarından bir son dakika bilgisi paylaştı. CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararına ilk uyan kişi Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu, Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına katılmama kararı aldı. CHP’nin CNN Türk‘ü boykot etme kararı almasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk’te programlara katılmama kararı aldı.  Oda […]
kapak

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: