Kayyımın işten attığı kepçe operatörü çığda öldü

41 kişinin yaşamını yitirdiği çığ faciasında ölenler arasında Van Büyükşehir Belediyesi’ndeki işinden kayyım döneminde atılan 27 yaşındaki Murat Kapağan’ın da olduğu ortaya çıktı. Kapağan çığ bölgesindeki çalışmalara kepçe operatörü olarak katılıyordu.

VAN – Van Bahçesaray’da salı günü meydana gelen ve onlarca kişinin yaşamını yitirdiği çığ felaketinde ölenlerden kepçe operatörü Murat Kapağan’ın (27) kayyımın gelişi ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ndeki işinden atıldığı öğrenildi.
2015 yılında HDP’li Van Büyükşehir Belediyesi’nde işe giren Kapağan, zorluklar içinde yaşayan ailesini geçinmesini sağlamaya çalışıyordu. Ancak bir yıl sonra belediyeye kayyım atanınca işine son verildi. İşten çıkarılırken kendisine herhangi bir açıklama yapılmayan ve gerekçe belirtilmeyen Kapağan ve ailesi için bu olaydan sonra zor günler başladı.

Murat Kapağan ailesinin geçimini sağlamak için yaz aylarında düğün salonlarında garsonluk yapmaya kış aylarında ise batı illerine giderek ne iş bulursa çalışmaya başladı.

EDİRNE’YE ÇALIŞMAYA GİDECEKTİ

HDP’de siyaset yaptıkları sırada tutuklanarak cezaevine giren ağabeyi ve babası ile diğer iki kardeşi ve annesine bakmak zorunda kalan Kapağan, son olarak özel bir şirkette kepçe operatörlüğü yapmaya başlamıştı. Çığ felaketinin yaşandığı bölgedeki çalışmalara katılan Murat Kapağan, bulduğu bir işte çalışmak üzere kısa süre sonra Edirne’ye gitmeye hazırlanıyordu.

Ancak Bahçesaray’da yaşanan çığ felaketi onun hayatının da genç yaşta sona ermesine neden oldu. Kapağan’ın ağabey ve babasının bir süre önce cezaevinden tahliye olduğu öğrenildi. (DUVAR)

Gülbin Aybar

Next Post

‘Siyasi ayak’ iddianamede

Cum Şub 7 , 2020
Asker kişilerin özel yetkili mahkemelerde yargılanmasının önünü açan düzenlemede FETÖ’nün parmağı olduğuna işaret eden emekli Orgeneral İlker Başbuğ’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisiyle başlayan “siyasi ayak” tartışması sürerken, 15 Temmuz Genelkurmay Çatı Davası’nın iddianamesinde de benzer bir tespit yer aldı. Ankara Başsavcılığı, FETÖ’nün iktidara Meclis’te yasa değişikliği yaptırdığını, “Son olarak […]
kapak

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: