Özgür İfade Yazı Dizisi: ‘Kandırıldık… Kandırılıyoruz… Kandırılacağız…’ (7)

‘Türkiye’de Seçim ve Seçimler Sadece Halkı Kandırma Kültürüdür’

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yılbaşı öncesi 29 Aralık 2014 de Maltepeli muhtarlarla Küçükyalı Evlendirme Dairesinde buluştu. Birbirini anlayarak konuşmanın, tartışmanın ve istişare etmenin önemine değinen Kılıç, 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan projelerle ilgili bilgi verdiğini biliyoruz. 

2014 Mart’ında Maltepe belediye başkanı seçilen Ali Kılıç sadece seçim sürecinde halka verdiği sözler ve vaatleri ile dikkat çekmedi; Belediye başkanı olduktan sonra da bu uçuk vaatlerini kamu olanakları ile elde ettiği güçle halkla ve toplumun kanaat önderlerine her fırsatta her ortamda fütursuzca söylemeye devam etti.

KILIÇDAROĞLU’ nu BİLE ALET ETMİŞTİR

Nasıl olsa kimse sorma gereğini duymuyor ve eleştirmiyor anlayışıyla hareket ediyor olması ve arkasında koskoca bir Chp Genel merkezi ile Kemal Kılıçdaroğlu nun olduğu izlenimini yaratarak vaat üstüne vaatlerde bulunmaya çalışarak vaatlerine son sürat devam etmiştir. Kılıçdaroğlu-Kılıç dayanışması o denli derin mayalanmış gibi görülse de aslında Kılıçdaroğlu’nu da 3006 Halk kart şovuna katarak alet etmiştir.

Yanlış olan konu şudur ki, bu kartların aslı astarı olup olmadığını bugüne kadar Chp genel merkezi tarafından sorgulama zahmetinde bulunulmadı. Elbette ki genel merkez ve tabanın bunu sorma hakkı olmalıdır diye düşünüyoruz.

MALTEPE İÇİ HAFİF RAYLI SİSTEM VAADİ

29.12.2014 – Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yılbaşı öncesi Maltepeli muhtarlarla Küçükyalı Evlendirme Dairesi’nde buluştu. Kılıç: ”Metro ile Maltepe merkez arasında bağlantı sağlayacak hafif raylı bir sistemi de kuracağız. İfade etmek isterim ki Küçükyalı’da da bu noktada çevre düzenlemesi çalışmalarımız olacaktır.” Diye vaat ediyor.

MUHTARLARA ŞEKERLEME ‘MEYDAN PROJESİ’

Yine aynı toplantıda bundan 6 yıl önce 29.12.2014 de yüksek irtifadan vaatlerine devam eden Kılıç : “Bu sene Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetleri arasında Maltepe Meydan Projesi yok. Biz de bu yüzden kendi projemizi hazırladık. 35 bin metrekarede bugün meydanda yer alan birçok dükkanı, 3 etap halinde, kira bedellerini ödeyerek yıkacağız ve Maltepemizi modern bir meydana kavuşturacağız. Burada ünlü markaların dükkanları da yer alacak, esnaf kazanacak, Maltepeli kazanacak” diye yine vaatlerde bulunuyor.

METRO BİTTİ ALİ KILIÇ’IN RAYLI SİSTEMİ BEKLE Kİ GELSİN

Koskoca Metro hattı bitti, açılış da yapıldı, Trenler vızır vızır çalışmaya devam ediyor. Maltepeli belediye başkanı Ali Kılıç’ın raylı sistemini 6 yıldır bekliyor, yolunu gözlüyor. Hazırladık dediğin meydan projen de tıpkı diğer vaatlerin gibi masal diyarında mı kaldı. Maltepe yi, Maltepelileri daha ne kadar kandırmayı, aldatmayı düşünüyorsun!

6 YIL OLDU; MEYDAN YERİNDE DURUYOR, ALİ KILIÇ’IN PROJESİNİN YERİNDE YELLER ESİYOR

2014 Aralık’ta projeyi hazırladık diyordun, üstelik metre metre de ölçmüşsün 35 bin metrekareyi bile tespit etmiştin, dükkanları 3 etap da kiralarını da ödeyip yıkacaktın, Maltepelileri markaya boğacaktın; ne oldu o iş!

Şu meşhur adı var kendi yok Halk Kart masalın gibi Maltepe esnafı kazanacaktı; kaç 6 yıl, yada kaç seçim daha bu vaatlerinle Maltepe halkını kandırmayı düşünüyorsun?

YOKSA PROJEYİ İNEK Mİ YEDİ!

“Komşu komşu hu / Oğlun geldi mi / Geldi / Ne getirdi / İncik Boncuk / Kime kime / Sana bana / Başka kime / Kara kediye / Kara kedi nerde / Ağaca çıktı / Ağaç nerde / Balta kesti / Balta nerde / Suya düştü / Su nerde / İnek İçti / İnek nerde / Dağa kaçtı / Dağ nerde / Yandı bitti kül oldu…”

6. yıla girerken vaatlerin de tıpkı bu masal gibi masal kalmaya devam mı edecek!

MALTEPENİN PARASINI YELE SAVURDU

İthal Alman danışman dayatması Mex’po hayaliyle hareket ederken, arkasında batık ada macerası başladı. Böylece Maltepe halkının parasını yele savurmuş oldu. Ayrıca Başıbüyük Yaşam merkezini Maltepe halkının parasıyla yapıp sonrada tüm Maltepe halkından GİZLİ Ankara merkezli firmaya peşkeş çekmesi Maltepe halkına reva mıdır. Maltepe halkı adına bay Ali Kılıç’ a soruyoruz!

– Nerde bu raylı sitem!

– Meydan projesi masalın nerede kaldı?

– 2015 yılı projelerim diye muhtarlara anlattığın hikaye aslında masal mıydı?

– Muhtarlara yalan mı söylediniz?

– Ali Kılıç 29 Aralık 2014 tarihli toplantıda hazır bulunan mahalle muhtarları  vaatlerde bulunarak yerine getirmemesi acaba katılım sağlayan muhtarları kandırmış, aldatmış ve kullanılmış anlamına gelmez mi?

Takdir Maltepe halkınındır.

10 Şubat 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Gülbin Aybar

Next Post

GÜLSUYU'NUN HAFIZASI '40 YIL ÖNCE SİNEMALARI'

Pts Şub 10 , 2020
Özel Haber ‘Yoktan Var Olan Bir Mahallenin Sinemaları’ Gülsuyu 1954 de başlayan yerleşim ile birlikte 1956 da Mahalle statüsüne kavuştuktan sonra hızla büyümeye, büyümeyle birlikte de özellikle sinema kültürü ile  yoğun bir şekilde kaynaştığını bünyesinde barındırdığı üç sinema salonuyla anlaya biliyoruz. Gülsuyu sinemaları 1960-80 yılları arasında bölge insanın sosyal aktivitelerinden […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: