ABD VENEZUELA’YA YAKIT GÖTÜREN 4 İRAN TANKERLERİNE EL KOYDU

SON DAKİKA…

Venezuela’ya akaryakıt taşıyan 4 İran tankeri ABD tarafından ele geçirildi. Luna, Pandi, Bering ve Bella, son günlerde açık denizlerde ele geçirildi ve şu anda Houston Venezuela İran’a doğru yola çıktılar.

ABD’li yetkililer yaptıkları açıklamada: ”Venezuela yolunda 4 İran petrol tankerini tutukladıklarını ve bir milyon varilden fazla petrol yakaladıklarını ve “ele geçirilen en büyük sevkiyat” olduğunu söyledi.
İran ve Venezuela tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Üst düzey bir Amerikalı yetkili, Associated Press haber ajansına, ele geçirmelerde askeri güç kullanılmadığını ve gemilere fiziksel olarak el konulmadığını söyledi. Aksine, ABD yetkilileri, gemi sahiplerini, sigortacıları ve kaptanları, artık ABD mülkü haline gelen yüklerini teslim etmeye zorlamak için yaptırımlarla tehdit etti.
14 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

THY'NIN 2020 YILI İLK ALTI AY ZARARI 4.257 MİLYAR TL. OLDU

Cum Ağu 14 , 2020
THY’nin 4,257 milyar TL’lik zararı nasıl değerlendirildi?Aracı kurumlar Türk Hava Yolları’nın (THY) 2020 yılı ikinci çeyrek finansallarını değerlendirdi. THY’nin ikinci çeyrek bilançosu nasıl yankılandı? Aracı kurumlar Türk Hava Yolları’nın (THY) 2020 yılı ikinci çeyrek finansallarını değerlendirdi.Türk Hava Yollar 2020 yılının ikinci çeyreğinde 2.23 milyar TL net zarar açıkladı. Şirketin Ocak-Haziran […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: