ABD’NİN ELEKTROMANYETİK SİLAHI TAMAM ŞİMDİ SIRA SAVAŞ ÇIKARTIP TEST ETMEKTE

ABD’NİN ELEKTROMANYETİK SİLAHI TAMAM ŞİMDİ SIRA SAVAŞ ÇIKARTIP TEST ETMEKTE

’32 megajoule Gücünde…Menzili 160 kilometre…Dakika da 10 Mermi Atıyor…Hızı Saniye de 16 Kilometre…Mesafesi 8690 Kilometre’

Barut ve patlayıcı malzemelerin yerini bir anda elektromanyetik silahlar alabilecek. Mühendisler, Railgun’ın hızının 8690 kilometre/saat olduğunu ve bu da sesten 7 kat daha hızlı olduğu anlamına geliyor. 160 kilometrelik menziliyle Railgun çok önemli bir silah olacak. Hava, Kara ve Deniz hedeflerine karşı kullanılan yeni nesil silah savunma sistemlerinin karşı saldırılarını yok ederek kilitlendiği hedefi imha etme özelliği taşıyor.

Railgun, şu ana kadar 500 milyon Dolardan fazla bir maliyete ulaştı. Çünkü kullanılan mermiler özel yapım tasarımlara sahip. Bu mermiler “Yüksek Hız Mermiler” olarak adlandırıldı ve havadayken kontrol edilebiliyor. Yeni teknoloji mermiler aynı zamanda eski 5 inç toplardan da atılabiliyor.

Her bir “Yüksek Hız Mermi” 50.000 Dolara mal oluyor. Fakat bu fiyat hava kontrol edilebilen diğer füzelere göre çok daha uygun bir maliyet anlamına geliyor. Örneğin Tomahawk füzelerinin her biri 1 milyon Dolar maliyet ile üretiliyor.

Öncelikle “Rail Gun” terimine kısaca bir değinelim. Bu sistemi basit olarak anlatacak olursak yapay olarak oluşturulan manyetik alan sayesinde silahtan çıkan mermilerin hızını saniyede 0.2 kilometreden, 16 kilometreye kadar çıkarmamıza imkan veren düzenek olduğunu söyleyebiliriz.

Rail Gun kavramı gerçek hayatta bize bir hayli garip gelse de oyun dünyasına yakın olanlara bu kavram o kadar da yabancı gelmeyecektir. Zira birçok oyunda çeşitli Rail Gun tasarımlarıyla karşılaşmak mümkün.

Saatte 8500 Kilometre Hızla GidiyorSilah, 32 megajoule gücünde bir enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bu güçle ateşlendiğinde hedefini saatte 8500 kilometre hızla delip geçiyor ve arkasında patlama izleri bırakmıyor. Yani bu silah ateşlendiğinde ardı ardına dizilmiş olan tabakaları kolayca delip geçebiliyor.

Örneğin bir deniz savaşında sıra halinde dizilmiş gemileri standart bir topla tek tek indirmeniz gerekir. Fakat bu elektrikli topla (şimdilik böyle diyelim) tek bir atışla birden fazla gemiyi indirmeniz mümkün olacaktır.

Amerikan Ordusu silahı geliştirmekte kararlı gözüküyor. Bu silahın özellikle olası bir deniz savaşında fazlaca iş göreceğini söylemek mümkün. Zira Amerika Deniz Kuvvetleri geliştirdikleri bu silahı artık savaş gemileri üzerine konumlandırmaya başladı.

ABD Railgun şu anda saatte birkaç kez ve yıl sonunda dakikada 10 atışla test ediliyor,ABD Deniz Kuvvetleri railgun programı, Deniz Araştırmaları Ofisi program yöneticisi Tom Boucher’a göre büyük teknik ilerleme kaydediyor.

Donanma, railgunları, yeniden yapılanmış hızlı bir nakliye gemisine özel bir kurulumdan daha az dolar için daha az ve daha fazla veri sağlayacak kalıcı kara tabanlı test alanlarına kurmak için çalışıyor.

Virginia ve New Mexico’da yeni 32 megajoule railgunlar kuruldu ve ateşlendi.White Sands (New Mexico) merminin uzun menzilli performansını test ediyor, Dahlgren (Virginia) silahın kendisi üzerinde çalışacak. Önceki test silahları günde sadece birkaç kez ateş ediyordu. Dahlgren ekibi şimdi hataları giderirken saatte birden fazla atış yapıyor ve yıl sonunda dakikada 10 atış hedefine ulaşmayı bekliyorlar. B Karşılaştırma için standart 5 inçlik güverte silahı 20 hızlı doldurma tamburu bitmeden önce yalnızca bir dakika da olsa bir dakika yuvarlar; savaş gemilerindeki 16 inçlik silahlar dakikada yaklaşık iki kez ateş açtı.

10 dakikalık bir dakika oranına ulaştıklarında, railgun namlusunu 1000 atış veya daha fazla sürecek şekilde çalışacaklar. Mevcut railgunlar saniyede 2.000 metrede (Mach 5.8) 16 kg’lık bir atış yapar ve bu da atış başına 32 megajoule enerji alır. 10 atış dakikası 20 megawatt güce ihtiyaç duyar.

ELEKTROMANYETİK SİLAH 11 UÇAK GEMİSİ VE 3 MUHRİPE TAKILDI

Şu anda 11 nükleer motorlu uçak gemisi ve üç Zumwalt sınıfı muhrip railgun gücüne sahip. Donanma stratejisti Bryan Clark, gelen füzeleri vurmak için EFP taşımalarını uygun railgun platformlarına dönüştürmek için akülerle dolu kargo konteynerleri eklemeyi önerdi. Bir kaptaki piller yaklaşık on çekim yapabilir.

TEKRAR SEÇİLME AMACINDA Kİ TRUMP HER YOLU DENİYOR

Kasım da yapılacak olan seçimlerde tekrar başkan olmak için varını yoğunu ortaya koyan ve bu uğurda koronavirüs salgınında 2 milyona yaklaşan hastalık bulaşmasına, 100 bin kişinin ölmesine rağmen din silahına sarılıp Valileri ”ibadet yerlerini açın yoksa görevden alırım” tehdidin de bulunması Trump ve ekibinin tekrara seçilmek için gözünü nasıl kararttığını göstermesi bakımında kayda değerdir. Bu nokta da yeni geliştirdikleri Elektromanyetik silahı seçim öncesi mutlaka deneme planı içinde olmalarına kimse şaşırmamalı, kaldı ki geçmiş ABD seçimlerinin hemen hemen tümünde tüm başkanlar bu savaş silahını yükselen ABD milliyetçiliğinin en mükemmel aracı olarak kullanmışlardır.

‘ABD Emperyalizminin Yeni Dünya Düzeni Projeleri; ECHELON Projesi, MANHATTAN Projesi, OMS Projesi, EMP Projesi, GWEN Projesi, SPS Projesi, ARGUS Projesi, CHEMTRAİLS Projesi ve HAARP Projesi bu sürecin yıllara yayılmış birer parçacıklarıdır’

KAYNAKLAR: dodstem.us, usni.org, nrl.navy.mil, abc.net.au

23 Mayıs 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

BU KONU İLE İLGİLİ DİĞER ABD EMPERYALİST PROJE HABER-MAKALELERE GÖZ ATMAK İSTERSENİZ LİNKLERİ AŞAĞIDA BULUNMAKTA

Haarp Projesi:

Chemtrails Projesi:

5G Projesi:

Haarp Projesi:

Trump Anketlerde Kaybediyor:

Next Post

Bayramınız Kutlu Olsun

Cts May 23 , 2020
Bayramınız Kutlu Olsun Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Share it Email

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: