Ahmet Baykan Kahvaltıda MASK’ın Konuğuydu

Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Birliği MASK Başkanı Behram Kaçar 17 Ocak Perşembe günü Cumhur İttifakı ve MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu ve parti yöneticilerini kahvaltıda ağırladı. Behram Kaçar söze Maltepe Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Baykan’ı, MHP İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu ve yönetimini ağırlamaktan onur duyuyoruz diye başladı ve şöyle devam etti:
Maltepe Amatör Spor Kulüpleri birliği yaklaşık 6000 çocuğumuza hizmet vermektedir. Taraftarları ve yöneticileri de ilave edersek 60.000 kişiye hitap eden bir kurumdur.Kurumumuzun beklenti ve sorunlarını bir rapor halinde başkanımıza ileteceğiz.

Gençlerimizi en iyi rehabilite etmenin yolu spor, kültür ve sanattır. Uyuşturucu yaşı 12’ye düşmüş durumda.Bu da toplumumuzun geleceği ile ilgili büyük bir tehdit oluşturuyor. Mutlaka spor ve kültür sanat alanında büyük yatırımlar yapılmalıdır.

En büyük beklentimiz de spor camiasına yakın arkadaşlarımızı; en az bir arkadaşımızı belediye meclisinde görmek istiyoruz.
Kanunlarla güvence altına alınan bütçe payımızın eşit ve adil olarak dağıtılmasını istiyoruz.
Ahmet Baykam;
Başkan benim yapacaklarımı talep olarak ifade etti. Taleplerinin meşru ve vazgeçilmez olduğunu ifade edelim.
Yönetim iradesini elde ettiğimizde bu taleplerin çözümünü üreteceğiz. Mevzuat dahilinde belediye bütçesinden ayrılan kaynakların hakkaniyetli bir şekilde istismar edilmeden paylaştırılacağından endişeniz olmasın. Bizim Süreyya Vakfımız var. Bu vakfın kaynakları da sorunların çözülmesi için yeterlidir.
Ayrıca spor camiasından bir arkadaşımızın da belediye meclisinde yer alması için gerekli hassasiyeti gösteriyoruz.
İlk lisanslı kulübüm Örnek spor. Yani ben de bu camianın içinden geliyorum. 10 yıl Küçükyalı Yelken Kulübü Başkanlığı yaptım. O dönem de spor camiasının sorunlarını çözmek için mücadele verdim.

Gençlik İstikbalimiz, Maltepe Sevdamız diyoruz” dedi.
Daha sonra söz alan MHP İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu ise:

 Başkanım söylenmesi gerekenleri söyledi. Ben sporun içinden gelen bir arkadaşınız, kardeşiniz olarak çok kutsal bir görev yaptığınızı söylemek istiyorum. Maltepe’de uyuşturucu konusunda yaşanan sıkıntıların çözümünün spor olduğunu biliyoruz. Atatürk’ün tanımladığı Türk Gençliği açısından da çok kutsal bir görevin bekçilerisiniz. Biz Maltepe MHP olarak Büyükşehir tesisleri ve ilave tesisler oluşturulması noktasında Büyükşehir ve bakanlıklarla çok ciddi bir iletişim halinde olup girişimlerde bulunacağımızın sözünü verebiliriz. Yeni şampiyonların yetişmesi noktasında birlikte çalışmanın sözünü veriyoruz.

Ciddi başarılara ulaşmış kulüpler ve sporcuları başarı teşvik primlerinin de belediye bütçesinde gösterilmesi çok iyi olur diye düşünüyoruz. Mecliste tüm sivil toplum kuruluşlarının ve spor kuruluşlarının temsil edilmesinin doğru olacağı düşüncesindeyiz. Maltepe’de yeni tesis alanları konusunda ciddi çalışmalar yapılması gerektiği düşüncesindeyiz. Gençleri uyuşturucu illetinden kurtarmada spor kulüplerinin çok önemli olduğunun bilincindeyiz.” dedi.

ozgurifade

Next Post

Dilek Uyar Kadıköy Gönüllüler Kahvesinde Parmağımı Bırakma Adlı Kitabını İmzaladı

Paz Oca 20 , 2019
18 Ocak cuma günü geliri Kadıköy Gönüllüler Kahvesine bırakılmak üzere düzenlenen imza gününde Dilek Uyar ”Parmağımı Bırakma” isimli kitabını sevenleri için imzaladı. Düzenlenen gecede kitaplarını imzalayan Dilek Uyar bir de söyleşi gerçekleştirdi. Kitabı yazma amacını, çıkış noktasını anlatan Dilek Uyar ülkemizde kanayan bir yara olan çocuk gelinlerin, ensest ilişkilerin çözümü […]
dilek uyar

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: