AKP GURUBU ADRES ŞAŞIRDI

AKP GURUBU ADRES ŞAŞIRDI
Bakırköy Belediyenin yetkisini gasp ederek sahilde inşaat ruhsatı veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sormaları gereken soruyu Bakırköy Belediyesine sordular.

Ataköy Sahili’nde bulunan imar planlarına aykırı olarak yapılan Dati Holding’e ait kaçak otel inşaatı ile Tewros Holding’e ait Hyatt Regency Otel’in önünde yapılan kaçak yapıyla ilgili bugün Bakırköy Ak Parti Grup Meclis Üyeleri’nin soru önergesi vermesi dikkat çekiciydi.

BAKIRKÖYLÜLERİ VE BAKIRKÖY BELEDİYESİNİ BAYPAS EDEN BAKANLIK
Çevre ve şehircilik Bakanlığının Bakırköylüleri ve belediyesini yok sayarak sahilde başlattığı bu inşaata verdiği ruhsat 2016 yılından beri bölgede sorun olmaya devam ediyor.

Ne Olmuştu!
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI BAKIRKÖY BELEDİYESİ BAYPAS ETTİ
Mega yat limanı ile birlikte dolgu alanda 3 katlı ticaret ve eğlence merkezi, iki katlı lokanta ve gazino, iki katlı kongre merkezi, 5 katlı yönetim ofisi, 5 katlı tekne satış ofisi, 724 ve 320 araçlık açık otopark ve ayrıca 5 ayrı yerde 32 araçlık açık otopark, tekne onarım ofisleri, yüzme havuzları yer alacak.

DATİ Holding inşaatlara başlamak için Bakırköy Belediyesi’ne ruhsat başvurusu yaptı. Belediye süresi içinde ruhsat vermeyince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ofis ve işyeri olarak 15 Ağustos 2016 tarihli ruhsatları aldı. Ancak ruhsatlar “142 parsel yanı” gibi garip bir tanımlamayla verildi.

Bakırköy Belediyesi ruhsat iptali için mahkemeye “Yapı ruhsatı verme yetkisi belediyemizde olması gerekirken 564 ada 142 parsel yanı diye parseli belli olmayan bir yere iksa, ofis ve işyeri olarak iki ay içinde yetkili idarelerce ruhsatlandırma yapılmaması bahane edilerek yapı ruhsatının tanzim edilmesi hukuka uygun değildir” itirazında bulunarak dava açmıştı.

Dati Holding İnşaat Ruhsatları , İstanbul 4.İdare Mahkemesi 2016-1754 Esas/2017 -1524 KARAR 18.07.2017 Tarihinde , Dati HOLDİNG yapmış olduğu Dolgu alanındaki izin-inşaat ruhsatlarını iptal etmişti. (bakirkoygazetesi)
04 Kasım 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

BELEDİYE ŞİRKETLERİ PARTİCİLERİN ARPALIĞI!

Çar Kas 4 , 2020
‘Yağma Düzeninde Birbirleriyle Yarışıyorlar’Belediyenin; AKP’li ve MHP’li yöneticilere maaş bağladığı ortaya çıktıBursa Büyükşehir Belediyesi’ne (BBB) bağlı şirketlerin yönetim kurullarında AKP’li ilçe başkanları ile bazı MHP’li yöneticilerin maaş aldığı ortaya çıktı. ‘Cumhur işsizlikten kırılıyor ama belediye şirketlerine çöken Cumhur İttifakı ortaklarının keyiflerine diyecek yok’ diyen CHP’li Karaca, şirket yönetimindeki AKP ve […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: