ALMANYA, TÜRKİYE’YE SİLAH SATIŞINI DURDURDU

ALMANYA, TÜRKİYE’YE SİLAH SATIŞINI DURDURDU
Alman hükümetinin kararını Dışişleri Bakanı açıkladı: “Türkiye’ye satmıyoruz”


Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye’ye silah satışına onay vermediklerini açıkladı. Maas’ın açıklamasına göre deniz kuvvetlerinde kullanılan araç ve teçhizat dışında Türkiye’ye silah satılmayacak.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, “Türkiye’ye silah satışlarını neden tamamen durdurmuyor?” sorusuna, silah satışının söz konusu olmadığı yanıtını verdi.
“Türkiye artık Almanya’dan silah temin edemiyor” diyen Maas, Ankara’nın çok sayıdaki silah ithalat talebine olumsuz yanıt verdiklerini söyleyerek, “Artık sadece deniz kuvvetlerinin kullandığı ürünleri veriyoruz” diye konuştu.

Alman bakan, Türkiye’ye muharip olarak kullanılabilecek silah satmama kararları hakkındaki değerlendirmesini, “Bir NATO müttefikine yönelik takınılan bu tutum, oldukça ileri bir adım” sözleriyle tamamladı. (Yeniçağ)
27 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

Hilafetçilerin Sevr Özlemi: AKP’YE YAKIN YAYIN ORGANI HİLAFET ÇAĞRISI YAPTI

Pts Tem 27 , 2020
Akp’ye yakın yayın organı Gerçek Hayat dergisi 27 Temmuz tarihli sayısında kapak resminde ‘Hilafet Çağrısı Yaptı’ Osmanlı’yla tarihe karışan hilafet; ismini “İslam Devleti” olarak değiştiren IŞİD terör örgütü tarafından 1 Temmuz 2014 de Irak -Suriye topraklarında ilan edilmiş Liderleri El Bağdadi’yi de “halife” olarak açıklayan örgüt, dünyaya “biat edin” çağrısı […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: