Ankara Büyükşehir Belediyesi, AOÇ’de Yerli Tohum Üretecek

TOKİ tarafından ihaleye çıkarılan Atatürk Orman Çiftliği’nde yer alan araziyi Ankara Büyükşehir Belediyesi 3 yıllığına kiralamıştı. ABB, bu arazide çiftçiğe dağıtılmak üzere yerli tohum üretecek.

Yaklaşık 350 bin metrekarelik iki arazi, 17 Eylül’de yeniden ihaleye çıkarılmış, ihaleyi, Başkan Mansur Yavaş’ın talimatıyla ihaleye giren belediyenin şirketi Metropol İmar A.Ş., kazanmıştı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, Atatürk’ün mirasına sahip çıktıklarını belirterek, “Buranın kuruluş amaçlarından biri olan tohum dağıtma, damızlık dağıtma işlevini yıllar sonra tekrar aktif hale getirmiş olacağız. Ürettiğimiz tohumlarımızı inşallah kırsaldaki çiftçilerimizle buluşturup, en ekonomik şekilde üretim yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Yem bitkileri üretimi artınca, hayvancılık da gelişecek. Böylece daha ucuza, daha sağlıklı eti Ankaralılarla buluşturabileceğiz” dedi. (Kaynak Halk Tv)

ozgurifade

Next Post

Eski Dışişleri Bakanı, Hukukçu ve Siyasetçi Mümtaz Soysal Yaşamını Yitirdi.

Pts Kas 11 , 2019
Eski Dışişleri Bakanı, hukukçu ve siyasetçi Mümtaz Soysal yaşamını yitirdi.Mümtaz Soysal Kimdir: 15 Eylül 1929’da Zonguldak’ta doğan Soysal, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Anayasa Hukuku profesörü yıllarca ders verdi. 1971’de Ankara Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı iken, “Anayasa’ya Giriş” ders kitabında […]
Mümtaz Soysal

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: