Anneler Gününüz Kutlu Olsun

Anneliği hak eden tüm kadınların anneler günü kutlu olsun…Yitirdiğimiz annelerimiz ışıklar içinde uyusun.
Tüm anneler kutsaldır elbet…Ama benim için doğurmadığı çocuğa hakkıyla annelik yapanlar ve engelli bir evlada sahip olan anneler hep özel bir yer alır!
Tüm annelerin duası ”beni evladımdan sonraya bırakma”olur..Ama engelli bir evladı olan anneler”bana bir şey olursa evladıma ne olacak endişesi ile yaşar…Benim dile getirdiklerim yalnızca biraz empati ve gözlem sonucu hissettiklerim..
Evladına nefes olan, göz olan, el olan, ayak olan belki de hayatla arasında pamuk ipliği görevini üstlenen annelerimiz… Bu gün asıl sizin gününüz!
Ve doğurmadan bir ya da bir çok çocuğa annelik yapanlar…Öyle yüce gönülleriniz var ki…İyi ki varsınız…Doya doya kutlayın gününüzü..
Ben evlatlarımı bana Allah’ın emaneti olarak gördüm hep. Yaptığım her şey, onlara bir lütuf ya da fedakarlık değil benim yapmam gerken görevlerimdi… Onlar bu dünyaya benim karaımla geldiler çünkü. Ve büyütürken çok şey öğrendim çocuklarımdan…En önemlisi bana bu muhteşem duyguyu tattırdılar… Asıl ben minnettarım oğullarıma!
Ve bu günü eksik yaşayan anneler veya evlatlar…Keşke hç bir anne evladından ayrılmasa..Ya da evlatlar annesiz büyümek zorunda kalmasa…Hepimiz bir ya da daha fazla eksik değilmiyiz?
Son olarak lütfen iyi niyetle yapılan paylaşımları tümden reddetmeyin…Belki de bu güzel sözleri, kutlamaları duyabilmek için bu günü iple çeken annelerimiz var aramızda…Ve buna eminim ki var! Kutlayana da, kutlamayana da saygı duyalım…Yeter ki dile getirilen sevgi olsun!
Anneliği bana göre en güzel anlatan bir sözle bitirmek istiyorum yazımı..

Gülbin Aybar

Çünkü annelik yüreğin,bedenin dışında bir ömür atması demektir
H.Yaka

ozgurifade

Next Post

Nasıl bir başkan?

Pts May 14 , 2018
Geçmişimiz,anılarımız hepimiz için çok önemlidir. Doğduğumuz ev, okuduğumuz ilkokul,oynadığımız sokaklar, çikolata aldığımız bakkal hatta belkide sevdiğinizle ilk kez buluştuğunuz şehrin meydanında ki park…Belli bir yaşa gelenler çok iyi anlayacaktır. Yıllar sonra ziyaret edip gördüğünüzde yine çocukluk, gençlik yıllarınıza geri dönersiniz… 17ağustos 1999 depreminde doğduğum şehir olan Adapazarı yerle bir olduğunda […]
görsel kirlilik

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: