Maltepe Ardahanlılar Derneği Üreten Engelli Gençlere İftar Yemeği Verdi

Maltepe Ardahanlılar Derneği İftarArdahanlılar Derneği , Üreten engelliler Derneğinin Down sendromlu çocuklarına, aile ve öğretmenlerine dün akşam iftar daveti verdi.  Marmara Üniversitesi Sosyal Tesislerinde  gerçekleşen iftarda Maltepe Ardahanlılar Derneği başkanı Yaşar Geler, yönetim kurulu üyeleri, Üreten Engelliler Derneği bünyesinde ki gençler,aileleri ve öğretmenleri iftar yemeği yediler ve ardından gençler gönüllerince eğlendiler. Maltepe Ardahanlılar Derneği Başkanı Yaşar Geler yemeğin ardından bir konuşma yaptı. Yaşar Geler konuşmasında;
Derneğimizin Ramazan etkinlikleri çerçevesinde bu gün Maltepe Belediyesinin  Üreten Engelliler Merkezinde ki çalışkan çocuklarımızı’’atom karıncalarımızın” onuruna burada toplandık.Bu gecenin amacı tabii ki sadece yemek içmek değil. Amacımız bu kardeşlerimizi sosyal hayatın içine katmak , kardeşlerimizle bütünleşebilmek, onlar gibi hissedebilmeyi  öğrenmek  ve sevgimizi onlara hissettirebilmek.
Biz Maltepe Ardahanlılar Derneği olarak etkinliklerimizi ve sosyal sorumluluk projelerimizi Ardahan ile sınırlı tutmak istemiyoruz.Bakın bu akşam burada ülkemizin bir çok farklı ilinden genç kardeşlerimiz var. Ülkemizde ki tüm kardeşlerimizle bütünleşmek istiyoruz.
Doğum Günü Kutlaması

Gecenin düzenlenmesine katkı sağlayan Maltepe Ardahanlılar Derneği yönetim Kurulu üyeleri ve diğer katılımcılara teşekkür ettikten sonra; Gençlerin öğretmenlerini de özverili çalışmalarından dolayı kutladı.Dernek gençlerinden Çiğdemin doğum günü için kendisine sürpriz bir doğum günü kutlaması yapıldı ve  tüm katılımcılar hareketli müziklerle pistte gönüllerince eğlendiler.
eğlence

 

ozgurifade

Next Post

Vatan partisi 1. Bölge Adayları Cumhuriyet Kadınları Derneğini Ziyaret Etti

Per Haz 7 , 2018
Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları, Cumhuriyet Kadınları Derneğini ziyaret etti. İlker Yüce (Aydınlık Gazetesi G.Y.Y) Göksel Çoban (Diş Hekimi), Enes Esatoğlu( Öğrenci) Cumhuriyet Kadınları derneğinde kendilerini tanıttılar…. Ülke gündemi, sorunları ile ilgili de konuşan adaylardan İlker Yücel Cumhuriyet Kadınları Derneği geçmişte de biz gençlere anne hassasiyeti ile çözümler […]
Ziyaret

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: