Ardahanlılar Derneklerinin İftar Yemeğinde Buluştu

Ardahanlılar Derneği Maltepe şubesi 18 Mayıs Cuma akşamı düzenlediği iftar’da Ardahanlıları buluşturdu. Okunan Kuran’ın ardından, ezanla oruçlar açıldı…Tasavvuf müziği eşliğinde yapılan iftarın ardından semah gösterisi ilgiyle izlendi. Daha sonra Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu..Dernek yöneticileri konuşma yaparken  derneğin faaliyetleri ile ilgili barkovizyon gösterisi yapıldı. Son olarak Dernek bakanı sn Yaşar Geler bir konuşma yaptı.Konuşmasında derneğin ilçede yaşayan Ardahanlı vatandaşlar için önemine değinen Yaşar Geler hayata geçirecekleri yeni projelerle Maltepe de yaşayan Ardahan’lı vatandaşların sorunlarına çözümler  üreteceklerini  ve her alanda yanlarında olacaklarını söyledi..İftar yemeğinde protokol düzeninin olmadığını, bunu bu özel gecenin anlamına uygun olduğunu düşündükleri için uygulamadıklarını belirten Geler, eşitlik bu kutsal gecede çok önemli..Makam mevki ayrımı yapmadan tüm vatandaşların kaynaşmasının bu gecenin anlamına çok uygun olduğunu belirtti.
Derneklerinin milli ve manevi değerleri kucaklayan bir anlayışa sahip olduğunu söyleyen Geler,  konuklara teşekkür ederek konuşmasını noktaladı.

ozgurifade

Next Post

Vatandaşın Parasıyla Savurganlık

Per May 24 , 2018
E-5 Küçükyalı- Maltepe- Kartal  güzergahı.  Saat 12.30! Ve cadde  aydınlatmaları halen yanıyor. Bizlere tasarruf öğütleri veren yetkililer kendi kabahatlerini neden görmezler..Enerji tasarrufu yapacağız diyerek yaz saati uygulamasına geçmeyip sabah karanlığında öğrecileri okullarına, vatandaşı işe gönderdiniz. Peki  gündüz saati yanan aydınlatmalar elektrik yakmıyor mu? Yoksa rüzgar ya da güneş enerjisi ile […]
savurganlık

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: