Ataşehir’de Gençlik Festivali

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 100. yıl dönümü Ataşehir’de büyük coşkuyla kutlanacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında hazırlanan festival Ataşehir Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenecek.

Festival kapsamında; liseli ve üniversiteli öğrencilerin sahne performansları, Evrencan Gündüz Konseri, atölyeler, Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası ile Ataşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri ve DJ Performans olacak.

Gençler için hazırlanan atölyeler bölümünde; Zumba, Tişört Boyama, Cep Telefonu Kapak Tasarım, Gençlik Hakları ve Pankart Boyama, Sokak Oyunları, Şişme Oyun Parkurları ve Rodeo, PS4 Oyun, Drone Zone, Beyin Kontrollü Alan, AR/VR Zone ve Uçak Simülasyon Alanı atölyeleri yapılacak.

Basketbolseverler için de THY Euroleauge Final Four yarı final ve final mücadelelerinin dev LED ekranlarda açık hava gösterimleri yapılacak. İlk kez iki Türk takımının karşı karşıya geleceği yarı final mücadelesini tüm Ataşehirliler dev LED ekrandan birlikte izleyecek. Anadolu Efes ve Fenerbahçe arasındaki yarı final mücadelesinin açık hava gösterimi 17 Mayıs Cuma günü saat 19.00’da başlayacak. 19 Mayıs’ta Final Four finalinde kupa mücadelesi verecek Türk takımının maçı yine dev ekranlardan izlenecek.

17 Mayıs Cuma Günü Programı

  • 19.00 – Euroleauge Final Four Yarı Final Mücadelesi Açık Hava Gösterimi

19 Mayıs Pazar Günü Programı

  • 13.00 – Atölyelerin ve etkinliklerin başlangıç
  • 14.00 – Ataşehir Liseler, Üniversiteler ve diğer müzik gruplarının sahne alması
  • 15.30 – Evrencan Gündüz Konseri
  • 18.30 – Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası
  • 19.30 – Ataşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu
  • 20.20 – İftar Yemeği
  • 21.00 – Maç Öncesi DJ Performans
  • 21.30 – Euroleague Final Four Final Maçı Açık Hava Gösterimi

ozgurifade

Next Post

81 İl ve 19 Ülke Eş Zamanlı Atabarı Oynayacak

Cum May 17 , 2019
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıkışının yüzüncü yıl dönümü olan 19 Mayıs 2019 tarihinde saat 19:19’da 81 il ve 19 ülkede eş zamanlı “DÜNYA ATABARI OYNUYOR” projesi,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformunun işbirliği ile gerçekleştirilecek. 22 ülkede […]
Atabarı

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: