ATEŞKES BU GECE YARISI BAŞLIYOR; AZERBAYCAN VE ERMENİSTAN BİRBİRİNİ SUÇLUYOR

ATEŞKES BU GECE YARISI BAŞLIYOR; AZERBAYCAN VE ERMENİSTAN BİRBİRİNİ SUÇLUYOR
Lavrov: “Azerbaycan ve Ermenistan anlaştı. 10 Ekim 00: 00’dan itibaren ateşkes ilan edilecek. Ermenistan ve Azerbaycan, Karabağ konusunda kapsamlı görüşmeler başlatma konusunda anlaştı “

Ermenistan ve Azerbaycan müzakere sürecinin formatının değişmezliğini doğruladı
Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki anlaşma metni.

SABAH SAATLERİ İTİBARI İLE SIRASIYLA 10 EKİM 2020 GELİŞMELERİ
Bu gece itibarı ile 00.00 da başlayacağı duyurulan ateşkes için; Azerbaycan ve Ermenistan birbirlerini ateşkese uymamakla suçladı.

  • Azerbaycan ordusu Hankendi’yi bombaladı.
  • Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’ne Hadrut’a füze saldırısı yaptığını bildirdi.
  • Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Düşman yerleşimlerimize yoğun bir şekilde ateş ediyor. Ermeni silahlı kuvvetleri Goranboy, Tatar, Ağdam, Ağcabadi ve Füzuli bölgelerinin yerleşim yerlerine yoğun bir şekilde ateş ediyor. Ordumuz düşmana karşı misilleme tedbirleri alıyor.
  • Dağlık Karabağ Savunma Bakanlığı, Şu anda cephede mücadele değişen yoğunlukta devam ediyor. En şiddetli çatışmalar güneyde. Düşman, saldırı uçaklarını yoğun bir şekilde kullanıyor.
  • Ermenistan, Lavrov’un ateşkes ilanından sonra savaşı devam ettirmekle Azerbaycan’ı sorumlu tutuyor.
  • Bakü, ateşkesin yürürlüğe girmediğini bildirdi. Azerbaycan Dışişleri Bakanı, Karabağ’da ateşkesin uygulanmasına yönelik koşulların olmaması nedeniyle henüz başlamadığını belirtti.
  • Azerbaycan TB2 insansız hava aracı Ermeni obüs mevzilerine saldırı gerçekletirdi.
    10 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

HATAY YANGINA TESLİM

Cts Eki 10 , 2020
Hatay yangını, dün sabah saatlerinde başlamasının ardından üç farklı ilçeye yayılarak vatandaşların bulunduğu yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı. Ormanda başlayan yangın üç ilçeye yayıldı ve birçok yerleşim yerini tehdit etmeye başladı. Hatay yangını ile ilgili valilikten peş peşe açıklamalar geliyor. Valilik, yangının, kontrol altına alınsa da hava durumu ve arazi […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: