AVRUPA ÜLKELERİ BELARUS’TAN BÜYÜKELÇİLERİNİ ÇEKİYOR

‘3 Kadının Başlattığı Özgürlük Mücadelesine Destek Büyüyor’
Almanya Büyükelçisi Manfred Huterer bugün Belarus’tan ayrılıyor.

Polonya Dışileri Bakanlığı: ”Polonyalı ve AB Üye Devleti ile koordinasyon içinde, Belaruslulara ve çabalarına destek için Beyaz Rusya’da akredite olan bazı büyükelçileri istişareler için geri çağırma kararı aldık. Polonya ve Litvanya ile açık bir dayanışma ifadesi için tüm AB ortaklarına teşekkür etmek istiyorum.” açıklamasında bulundu.

Almanya’da bulunan Belarus özgürlük hareketi lideri Svetlana Tsikhanouskaya Almanya Başbakanı Angela Merkel ile buluştu.

Tsikhanouskaya, Veranika Tsapkala, Mariya Kalesnikava ile birlikte Belarus seçimlerinde 10 Temmuz 1994’ten bu güne kadar Belarus’u demir yumrukla yöneten Rusya destekli Aleksandr Lukaşenko’ya karşı seçim yarışı yaptılar. Seçimlere hile karıştırıldığı gerekçesi ile Belarus ta protesto eylemleri başlatan 3 mücadeleci kadın Belarus’ta yükselen özgürlük mücadelesinin meşalesi oldular.

9 Ağustos’ta yapılan tartışmalı cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Lukaşenko; 2006’dan bu yana, Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından insan hakları ihlalleri yapmakla suçlanıyor.
06 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

BİR HIŞIMINAN GELDİ GEÇTİ PEH PEH PEH PEH

Sal Eki 6 , 2020
BİR HIŞIMINAN GELDİ GEÇTİ PEH PEH PEH PEHYıl 2014 Maltepe Belediye BaŞkanI Ali KILIÇ görev başladıktan sonra açmış olduğu İş yerleri tek, tek kapanıyor. İlk yılda yapılanlara bakalım1- Gulsuyunda Halı Atölyesi,2- Gömlek ve Gravat Atölyesi,3- Maltepe Merkez Camii arkasında Süreyya Paşa Cam Atölyesi,4- Altintepe’de KADIN EMEĞİ DESTEKLEME MERKEZİ, Pasta, Börek […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: