AZERİ-ERMENİ ÇATIŞMASINDA İSRAİLLİLER HÜKUMETİ PROTESTO EDİYOR

Yüzlerce İsrailli, Ermenistan’a destek için Kudüs’e gidiyor
Ermenistan yanlısı protestocuların Ermeni bayrağını oluşturan kırmızı, mavi ve sarı renklerle kaplı uzun bir araba konvoyuyla geldikleri görüldü.

Düzinelerce İsrailli, Azerbaycan-Ermenistan çatışmasının bir parçası olarak İsrail’in Azerbaycan ile savunma işbirliğini protesto etmek için Cumartesi günü Kudüs’teki Knesset’e doğru yola çıktı.
Ermenistan yanlısı protestocular, Ermeni bayrağını oluşturan kırmızı, mavi ve sarı renklerle kaplı uzun bir araba konvoyunda Kudüs’e doğru ilerlerken görüldü.

Azerbaycan ile Dağlık Karabağ arasında tartışmalı topraklarda devam eden savaşın bir parçası olarak Ermeni güçlerine karşı kullanıldığı bildirilen İsrail insansız hava araçlarının Azerbaycan’a satışı uluslararası eleştirilere yol açtı.

İsrailliler artık konuyla ilgili görüşlerini de dile getiriyor.
İsrail, Ermenistan ve Ermeni destekçileri tarafından Azerbaycan’ın politikasına suç ortağı olmakla ve Dağlık Karabağ’daki sivil nüfusa saldırmak için kullanılan insansız hava araçlarını bilerek satmakla suçlanıyor.

Diğerleri, Ermenistan’ın farklı stratejik nedenlerle İsrail ile Azerbaycan arasındaki işbirliğini kasıtlı olarak abartmaya çalıştığını iddia etti. Azerbaycan Cumhurbaşkanının yardımcılarından Hikmet Hacıyev’e göre , Azeri askeri teçhizatının büyük bir kısmı Rusya ve Türkiye’den geliyor.

Ermenistan, İsrail’i geçmişte defalarca Ermeni Soykırımını tanımaya çağırdı ve birçok Knesset üyesi İsrail’in bunu yapması gerektiğini savundu. Belki de protestocular bu gücü kullanmayı umuyor ve diğerlerini İsrail’in çatışmaya ilişkin politikasını yeniden incelemeye ikna ediyor. (jpost)
18 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

EKRAN VE MÜDAVİMLERİ

Paz Eki 18 , 2020
EKRAN VE MÜDAVİMLERİÖzel TV. lerin kurulmasıyla birlikte, ekranların da yüzü çeşitli biçimde değişti.TRTnin klasik yerleşik düzeninin tersine yenilik getiriyoruz farklılık sunacağız farkındalığı göreceksiniz gibi iddialarla eski köye yeni afetler getirip ben yaptım oldu zihniyeti,eğitimli insanları günümüzde çıldırtacak hale getirdi…Ben artık TV izlemeyen, haberlere dahi gözatmayan, hatta sev sinema filmlerini dahi […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: