Bayram Paylaşmaktır

Umut Treni Derneği “Bayram Paylaşmaktır” Projesiyle yüzlerce vatandaşa kurban eti dağıttı.

Umut Treni Derneği yıllardır ön planda tuttuğu paylaşma kampanyalarına her konuda devam ederken, bu kurban bayramında da gönüllülerin bağılarıyla kesilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Dernek binasına gelip kurbanlarını alan vatandaşlara, öğle yemeği de dağıtıldı.

Dernek Başkanı Burhanettin Güler, Yıllardır bu paylaşımlara devam ettiklerini belirterek, “ Gittikçe yoksulluğun artığını görüyoruz. Bölgemizde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine sürekli ulaşmaya çalışıyoruz ve bu sayının artması bizi endişelendiriyor. Her eve ulaşma ve yardım yapma imkanımız azalıyor. Bizimde gönüllü sayılarımızın artmasına rağmen bir çok insana yardımda zorlanıyoruz. Yüzden fazla kurban kestirmemize rağmen yine de yetişmiyor. Burada dağıtımız yapıldıktan sonra bizi evlerinde bekleyen hastalar var ve onlara da bizzat giderek etlerini ulaştıracağız.

Yakında okullar açılacak ve yüzlerce okuldan, çanta, kırtasiye, bot, mont istekleri var. Şimdi bunlar için çalışıyoruz. Türkiye’nin her yöresine ulaşmak için imkanlarımız oranında çaba sarf ediyoruz. Tüm imkan sahibi yardım severlerin bize katılması, bizzat bu dağıtımlarda yer almasını bekliyoruz. Herkesin bayramını kutlarız.

ozgurifade

Next Post

Umut olmaya devam ediyor

Cum Eyl 15 , 2017
Umut Treni Derneği Yozgat Boğazlıyan ilçesinde Umut Treni Derneği Boğazlıyan da bulunan Rehabilitasyon öğrencilerine Tekerlekli sandalye, ayakkabı ve oyuncak dağıtımı gerçekleştirdi. Dernek başkanı Burhanettin Güler ve dernek üyelerini, Rehabilitasyon müdürü Yusuf Yıldırım, yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler karşıladı. Derneğin desteği için Başkan Burhanettin Güler’e ve dernek üyelerine teşekkür eden Yusuf […]
Umut Treni, umut olmaya devam ediyor

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: