BELARUS AYAKTA POLİS BASIN MENSUPLARINI HEDEF ALDI

Minsk, Serebryanka’da çok sayıda çevik kuvvet polisi toplandı. Bir çok polis makineli tüfeklerle silahlanmış Dajiang araçları şehrin bir çoktasında dolaşmaya başladı. Pushkinskaya metro istasyonu bölgesinde protesto sürüyor.

Kamenna Horka’da polis flaş bombası kullanıyor, ayrıca ses bombaları ile toplanan protestocularda panik yaratmaya çalışıyor. Yoğun gaz fişekleri kullanan polis aynı yoğunlukta plastik mermi kullanıyor.

Her ülkede olduğu gibi polisin ilk hedefi basın mensupları oluyor. Görüntü almaları engellenemeye çalışılan basın mensuplarına karşı polisin aşırı güç kullanması ve şiddet uygulaması gözleniyor.

Belarus Gazeteciler Derneği, Minsk’teki medya çalışanlarına polisin saldırdığı vakaları bildirdi: Polis, AP fotoğrafçısı Sergei Grits’i tehdit etti: “Siktir git yoksa kameranı kırarım”, NN muhabiri Nadzeya Buzhan’ın hafıza kartını ele geçirdi.

—Belsat’ın fotoğrafçısı arkadan plastik mermi ile hedef alındı, iyi durumda.
—Bir fotoğrafçının hafıza kartlarına polis zorla el koydu,
—AP fotoğrafçısı Syarhei Hryts’in kamera ekranını parçaladı.
—AP muhabir Vadzim Zamirousseag ile Dar ve Burakina’nın basın kartlarını yırttı.
—Onliner muhabirleri Vlad Borisevich ve yanında bulunan kameraman gözaltına alındı.
12 Ağustos 2020 Sa;00,30 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

TÜRKİYE'DE ÜÇ İLDE ÜÇ İŞLETMEDEN ÇOK GÜZEL HAREKETLER

Sal Ağu 11 , 2020
Restoran, Çay Bahçesi ve Cafe Çalışanlarından ‘Kadına Şiddete Hayır’ Tişörtlü Tepki AMASYA TAŞOVA’DA RESTORANT ÇALIŞANLARI:Amasya’nın Taşova ilçesinde bir restoranın erkek çalışanları, kadınlara yönelik şiddete tepki göstermek amacıyla, üzerinde “Kadına Şiddete Hayır” yazılı tişörtler giyerek çalışıyor.Amasya’nın Taşova ilçesinde bir restoranın erkek çalışanları, kadınlara yönelik şiddete tepki göstermek amacıyla, üzerinde “Kadına Şiddete […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: