BELARUS HALKI POLİSİN KATLETTİĞİ TARAİKOUSKİ İÇİN MEYDANLARA İNDİ

BELARUS HALKI POLİSİN KATLETTİĞİ TARAİKOUSKİ İÇİN MEYDANLARA İNDİ
Pazartesi günü protestoculardan birinin hayatını kaybettiği Minsk, Belarus’taki Pushkinskya metro istasyonunda binlerce insan toplanıyor. İçişleri bakanlığı, elinde bir patlayıcı cihazın patladığını iddia etti. Görgü tanıkları, adam yere yığılırken polisin ateş açtığını söyledi.

Aktivist Alyaksandr Taraikouski’nin 10 Ağustos 2020’de Puşkin Meydanı’nda nasıl öldüğünü gösteren bir video da kısa kollu beyaz tişörtü ile Taraikouski’nin elinde hiç bir şey olmadığı net şekilde görülüyor.
Belarus İçişleri bakanlığının katili koruma çabası bu noktada çürürken, suçu örtbas etmeye çalışan İçişleri bakanlığına öfke yükseldi.

Çevik kuvvet polisi tarafından vurularak öldürüldüğü bildirilen Aliaksandr Taraykouski’yi anmak için on binlerce kişi Minsk sokaklarına çıktı. Ancak insanlar onu Viciebsk, Mahilou, Grodno ve Beyaz Rusya’nın diğer şehir ve kasabalarında anıyor.

Brest’te çok büyük bir protesto gösterisi düzenlendi; binlerce Belarus’lu Taraikouski’nin katledilmesini ve cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ve yönetimini protesto ederken istifaya davet eden sloganlar atıyor.
15 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

OY NÖBETİ TUTUP YALOVA'YI CHP'YE KAZANDIRAN İLE YALOVA'YI AKP'YE VERENLER-1

Cts Ağu 15 , 2020
KILIÇDAROĞLU EKİBİ 2016 VE 2017’DE YALOVA YOLSUZLUKLARINI ÖRTBAS ETTİ; ÖRTTÜKLERİ YOLSUZLUK 2020’DE PATLADI VE SAYELERİNDE YALOVA BELEDİYESİ AKP’YE GEÇTİ-Birinci Kısım ‘Yalova’da Neler Oluyor, Belediye Başkanı Neden Görevden Alındı; 2014’den Bugüne Devam Eden Yalova Belediyesinde ki Yolsuzluk Çarkı nasıl İşledi’Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, kurumun muhasebe biriminde görevli Reşat Ergin‘in […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: