BELARUS’TA SULAR DURULMUYOR

BELARUS’TA SULAR DURULMUYOR
Devlet Ajansı: Lukashenka, Belarus Cumhurbaşkanı olarak göreve başladı. Açılış töreni İstiklal Sarayı’nda gerçekleşiyor.


Muhalefet tepkili, Linas Linkevicius: Ne kadar saçma. Sahte seçimler. Sahte açılış. Beyaz Rusya’nın eski cumhurbaşkanı daha az yaşlanmıyor. Tam tersine. Gayri meşruiyeti, bunun getirdiği tüm sonuçları olan bir gerçektir.

DİKTATÖRDEN BASINI SUSTURMA VE KORKUTMA
Rus TASS muhabiri Artem Popov, Minsk’teki Lukashenka sarayı yakınlarında Belarus güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.
Güvenlik güçleri, Nasha Niva Yagor Martsynovych’in baş editörü evinde arama yaptı.

Belaruslu protestocu “Lukashenka – bir fare” pankartları taşıyor.
Minsk: Öğrenciler başkentte başka bir üniversitenin önünde toplandılar. “Ayrıl. Git” diye slogan atıyorlar. Minsk’in çeşitli bölgelerinde kendiliğinden gerçekleşen mitingler hakkında raporlar var.

Ordu birlikleri Zırhlı araç takviyesi ile Minsk şehir merkezine dönderildi.
Almanya, Lukashenka’yı “demokratik meşruiyet” eksikliği nedeniyle Belarus Cumhurbaşkanı olarak tanımadığını söylüyor.
23 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

BELARUS'TA PARAMİLİTERLER PROTESTOCU AVINA ÇIKTI

Çar Eyl 23 , 2020
BELARUS’TA PARAMİLİTERLER PROTESTOCU AVINA ÇIKTIİnsanlar Lukashenka’nın gizli açılışını protesto etmek için Minsk şehir merkezine geldi. Polis Minsk’te protestocuları vahşice dağıttı. Su topları, özel ekipman kullanıyorlar. Birçok insan gözaltına alındı. Protestocular, “bırak gitsinler” sloganları atarak, içinde tutuklu bulunanların bulunduğu bir minibüsü engellediler. Minsk’teki Stela anıtının yakınında protestoculara karşı tazyikli su kullanılıyor. […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: