BELEDİYE EVCİL HAYVAN SATIŞINI YASAKLADI

BELEDİYE EVCİL HAYVAN SATIŞINI YASAKLADI
Beşiktaş Belediyesi Evcil Hayvan Satışını Yasakladı
Beşiktaş Belediyesi, meclis kararı ile ilçe sınırlarındaki pet shoplarda canlı hayvan satışını yasakladı.

Belediyemiz, sokaktaki can dostlarımız için çalışmaya ve onları koruyan uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. 7 Eylül Pazartesi günü gerçekleşen Beşiktaş Belediyesi Meclis Toplantısında ilçe sınırlarımız içerisinde evcil hayvan ticaretini yasaklamak için ilk adım atıldı. Belediye meclisinde getirilen öneri ile Beşiktaş’ta evcil hayvan satışının yasaklanması görüşülerek konuyla ilgili süreç başlatıldı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat:
“Göreve gelirken can dostlarımızı asla yalnız bırakmayacağımızı söylemiştik. İşte bu anlayışla Beşiktaş’ta evcil hayvan ticaretini yasaklıyoruz.”

Beşiktaşlı vatandaşlarımızın sevinçle karşıladığı öneri hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Rıza Akpolat, şöyle konuştu: “Her canlının yaşam hakkını savunuyor ve bunun gereğini yapıyoruz. Evcil Hayvan Ticareti kabul edilemez bir işkencedir. Bu işkenceyi sonlandırma kararını yaşama geçiriyoruz. Yeni bir anlayışla hayatı, doğayı ve bütün canlıları kapsayacak bir yaklaşımı Beşiktaş’ta başlatıyoruz. Bugün ilk adımı atarak belediye meclisimizde süreci başlattık. Hayatı paylaştığımız dostlarımızın iyiliği için çalışmayı sürdüreceğiz.”

KADIKÖY BELEDİYESİ 2013’DE SATIŞ YASAĞI GETİRMİŞTİ
Kadıköy Belediyesi, 3 Aralık 2012 tarihinde aldığı kararla önemli bir adım atmış, 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren Kadıköy sınırlarındaki pet-shoplarda kafes içinde sağlıksız koşullarda kedi-köpek ve tavşanların satışının yasaklanacağını duyurmuştu.
08 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

ALTINTEPE'YE MÜJDEYİ HALET ATAŞ VERDİ

Sal Eyl 8 , 2020
Bostancı Tren İstasyonuna giden Altıntepe İstasyonu YAYA Yolu MARMARAY PROJESİ Kapsamında kapatılan güzergahla ilgili mahalle halkını sevindiren gelişmeyi Halet Ataş duyurdu. Bu konuda uzun süredir mücadele veren Altıntepe Mahalle Dayanışması ve Altıntepe Düşünceden Eyleme Platformu yürütmesinde aktif rol alan Halet Ataş müjdeyi verdi ve açıklamalarda bulundu Ataş, ”Özellikle Zakkum, İstiklalin, […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: