Belediye Kesti, Başkan Yetişti

Belediye kesti, başkan yetişti

Gülensu mahallesinde ikamet eden Şehriban teyze, yaşlı ve kalp hastası, eşi engelli ve yataktan çıkamıyor.

Maltepe belediyesi, Şehriban teyzeye zaman -zaman yemek desteği sağlıyordu. Ama 1,5- 2 aydır yemek kesildi ve Şehriban teyzenin evine yemek gitmez oldu.

Umut- Treni derneğini arayıp şikayet de bulunan ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan Şehriban teyzenin yardımına dernek başkanı Burhanettin Güler koştu. Teyzenin bir haftalık gıda ihtiyacını hemen yetiştirdi. Her hafta gıda ihtiyacının karşılanacağının sözünü verdi.

Şehriban teyze yemeğinin kesilmesinin gerekçesini şöyle açıklıyor; “Doktora gitmek için Engelli eşimi bir komşuya emanet ettim. Ben yokken bize yemek getiren görevli kapıyı çalınca komşumla karşılaşıyor ve ben amcaya bakıyorum, teyze evde yok diyor. Görevli yemek vermeden ‘bakıcı’ tutmuşlar diye çekip gidiyor ve aylardım yemek vermeyi kestiler.”

Şimdi soralım, iki yaşlı ve hasta insan bakıcı tutsa ne olur? Aslında bu bakıcıyı bile sosyal belediyecilik anlayışı? Ahkam kesen belediye?  finans etse ne olur?

Nerede belediyenin ihtiyaç sahiplerine verdiğini iddia ettiği 600 TL belediyecilik alış veriş kartı?

ozgurifade

Next Post

KARTAL KOMŞULUK VE DAYANIŞMA MEYDANI AÇILIYOR

Per Eki 24 , 2019
Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’nın Açılışı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Katılımıyla Yapılacak Cevizli, Orhantepe, Atalar ve Esentepe Mahallesi olmak üzere toplam 4 mahallenin ihtiyacına cevap vermesi amacıyla projelendirilen “Komşuluk ve Dayanışma Meydanı”nın ilk etabı tamamlandı. Meydan ve park bölümünün vatandaşların kullanımına sunulacağı projenin büyük açılışı […]
dayanışma meydanı

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: