BELEDİYENİN İŞ MAKİNESİ KAPLUMBAĞA YUVALARINI DAĞITTI

Sahilde çalışma yapılan iş makinesi, kaplumbağa yuvalarını dağıttı
Antalya’nın Kumluca ilçesi sahilinde yol çalışması yapılan iş makinesi, üzerinden geçtiği deniz kaplumbağası yuvalarına zarar verdi. Yuvalardaki yumurtaların bazıları ezilirken, bazıları ise açıkta kalınca diğer hayvanlara yem oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından iş makinesinin ait olduğu Kumluca Belediyesi hakkında tutanak düzenledi.

Kumluca’ya bağlı Beykonak sahilinde iş makinesiyle yapılan yol açılma çalışması sırasında, gönüllü çevreciler tarafından daha önceden tespit edilerek, çubuklar ve kafesler ile işaretlenen koruma altındaki deniz kaplumbağası yuvaları zarar gördü. Denizle karanın buluştuğu noktada yol açılan iş makinesi nedeniyle bozulan birkaç yuvadaki bazı yumurtalar ezilirken, bazıları ise açıkta kalınca diğer hayvanlara yem oldu. Çevredekiler, zarar görmeyen deniz kaplumbağası yumurtalarını yeniden kumun altına gömdü.

İŞ MAKİNESİ, KUMLUCA BELEDİYESİ’NE AİTMİŞ
Sosyal medya kullanıcıları, olaya ilişkin tepkilerini kendi hesaplarından dile getirdi. Yol açılan iş makinesinin Kumluca Belediyesi’ne ait olduğu belirtilirken, belediye yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmadı. Yol açılan bölgedeki sitelerde oturan ve 2 ay önce Kumluca Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Ramazan Uluşar, site sakinlerinin ‘WhatsApp’ grubundan şu paylaşımı yaptı:

‘Arkadaşlar bu çalışma Beykonak Mavikent villalarının arasından denize dışarıdan gelen kişilerin ulaşımını sağlamak, sitemizi de rahatlatmak için yapılan bir çalışmadır. Evet zarar verilmiş ama büyütmeyelim lütfen. Belediyeyle sitemizin çok işleri var.’

Öte yandan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinin sahile gelerek, deniz kaplumbağası yuvalarında inceleme yaptığı, işlemle alakalı Kumluca Belediyesi hakkında tutanak düzenlediği öğrenildi. (Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA,Antalya, DHA)
25 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

MALTEPE'DE KORONA PATLADI

Sal Ağu 25 , 2020
‘İlçede Virüs Yayılıyor, Belediye Festival Düzenliyor’’19 Ağustos ile 25 Ağustos Arasında Yoğunluk Haritası Verilerinde Maltepe Virüsün İstanbul’de En Hızlı Yayıldığı İlçe Oldu’İstanbul Maltepe ilçesinde Koronavirüs artışlarında ki yükseliş endişe verici boyutlara geldi.Geçen hafta 19 Ağustosta yayımladığımız Koronavirüs yoğunluk haritası ile bu gün elde ettiğimiz harita verileri arasında hızlı bir yükseliş […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: