BİR DENİZ YILDIZININ BİZE İHTİYACI VAR DOSTLAR

Umut Treni Derneğinin yılbaşı mangal partisinde fotoğraf çekerken tanıştık Büşra ile…Yanımda fotoğraf çeken arkadaşıma,
-Abi fotoğrafımı gazetede yayınlayacakmısınız? diye gülümseyerek sorarken,zafer işareti yaparak poz veriyordu.
Yaşadığı zorluklara rağmen zafer işareti yaparak hayata adeta meydan okuyordu!
Tanıştık Büşra ile. İlk söylediği cümle ‘’ben ilerde çok iyi bir yere gelmek istiyorum’’oldu. Okuyormusun diye sordum. İmam hatip okulunda 5. Sınıfa gidiyormuş. Anne ve babası ayrı,annesiyle yaşıyormuş. Okul masraflarım çok zorluyor bizi dedi. Montun çok yakışmış sana dedim..Benim değil gece soğuk oluyor üşümemem için 2. Kattaki komşumuz ödünç verdi dedi. Öğretmen olmak istiyormuş.
Beni en çok etkileyen gözlerindeki azim ve gülümsemesi oldu Büşra’nın..
Büşra’da denize ulaşmaya çalışan deniz yıldızlarından bir tanesi..Ve denize ulaşabilmek için desteğe ihtiyacı var.Destek olmak isteyen arkadaşlarım bana yazabilir..İletişim bilgilerini verebilirim.Büşra için en güzel destek eğitim masraflarının karşılanması..Burs verebilecek bir gönüllü bulabilirsek bir deniz yıldızını daha denizle buluşturabiliriz..

Gülbin Aybar

Next Post

Germencik Tekin Köyü’nün ikinci jeotermal zaferi…

Çar Oca 3 , 2018
Germencik Tekin Köyü, JES’lere karşı yürütülen mücadelenin kalesi haline geldi. Daha öncede Tekin Köylülerinin açtığı ilk davada Aydın 2.İdare Mahkemesi 27.09.2016 tarihli, 2016/410 esas, 2016/849 sayılı kararla, Aydın Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 17.09.2014 tarihli “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararının iptaline karar vermişti. Fakat Aydın Valiliği […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: