Bir Gömlek 970 TL! (18.06.2017 Tarihli Haberimiz)

Maltepe Belediyesi, açmış olduğu ve 28 işçinin çalıştığı tekstil atölyesinde, MATAŞ adına gömlek üretmiş ve Kültür Müdürlüğü aracılığıyla, satılmış veya dağıtılmıştı.

Tiyatro oyuncuları için ihtiyaç duyulan 39 gömleğin ise dışarıdan bir firmaya 39 bin TL’ye yaptırılmasının nedeni nedir?

MATAŞ nedir, kimler yönetir, geliri nedir, gideri nedir, kaç kişi çalışır, kimler neden kurup belediyeye neden bağış yoluyla geçmiş? Bunları detaylı olarak inceleyeceğiz…

Biz bu faturayı anlayamadık

Aşağıda göreceğiniz belediye tarafından yapılan açıklama şöyle.
“Halı ve tekstil üretimi yapılacak”
“Maltepe Belediyesi iştiraki olan MATAŞ’ın (Maltepe Sağlık Turizm Eğitim Otopark Temizlik İnşaat San. Tic. A.Ş.), ilk halı ve tekstil atölyesi Zümrütevler Mahallesi’nde törenle hizmete açıldı.”
Maltepe Zümrütevler Mahallesi’nde Emek Caddesi’nde bulunan MATAŞ Halı ve Tekstil Atölyesi, 200 metrekarelik kapalı alanda 25 işçiyle üretim yapacak. Atölyede, 2 hocanın eş güdümünde, 8 usta, 8 stajyer yetiştirecek ve tamamen kadın emeğiyle üretim yapacak halı atölyesi bulunuyor. Atölye, 7 adet makinayla 1 ustabaşının yönetiminde 6 kişiyle üretim yapacak tekstil atölyesini de bünyesinde barındırıyor. (25.12.2014)
Belediyenin, 16.01.2017 tarihli haber yazısında ise şu ifadeler yer alıyor: “Maltepe Belediyesi bünyesinde kurduğu MATAŞ, MATEĞ ve MAPARK ile hem Maltepe halkına kaliteli hizmet sunuyor, hem de ilçe halkına istihdam imkânı sağlıyor. 2016 yılında eğitim alanında hizmet veren MATEĞ’de 68, kadın istihdamına katkı sunan halı ve tekstil atölyesinde 28 ve ilçede kısa süreli parklanma hizmeti sunan MAPARK’ta 57 olmak üzere toplamda 153 vatandaşa iş imkânı sağlandı.”
MATAŞ nedir, kimler yönetir, geliri nedir, gideri nedir, kaç kişi çalışır, kimler neden kurup belediyeye neden bağış yoluyla geçmiş? Bunları detaylı olarak inceleyeceğiz…

ozgurifade

Next Post

Maltepe’de film ve gazoz (19.07.2017 tarihli haberimiz)

Cum Ara 14 , 2018
Bir film şirketini destekleyebilirsiniz, sponsor olup reklam verirsiniz. Ama kardeşim şapka, tişört siparişi veremezsiniz. Bir iş yapıyorsunuz bari kurallarına uyun yapın, biraz etik olun. İnsanların aklıyla alay etmeye çalışmayın, gazoz olmayın! Sinemada, televizyonda filim, dizi izlemek içinde bulunduğumuz toplumun en büyük zevklerinden biri haline geldi. Maltepe’de bir zamanlar filim izleyene […]
film ve gazoz

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: