Bir okul daha imam hatipe çevriliyor

Bizler Mahmut Kemal İnal Ortaokulu velileri ve mahalle sakinleriyiz. Okulumuzun nitelikli eğitim koşullarının sağlanması amacıyla; biz veliler ve mahalle sakinleri okulumuza yıllarca her konuda yapılan faaliyet ve etkinlikte dayanışma gösterdik. Emeklerimiz ve gösterdiğimiz dayanışma sonucunda okulumuz Kartal İlçesinin en başarılı okullarından biri haline gelmiştir.

Görünen o ki ülkemizde milli eğitimin iki yolu var… Uygar, zamanının koşullarını anlayan, aldığı eğitimle ülkemizde emek-üretim şeklini bilimsel veriler ışığında üst noktaya taşıyacak nesiller mi yetiştireceğiz, din odaklı eğitimle tek kalıp düşünceye dayalı geri kalmış topluma mı dönüşeceğiz?
Bu ikilemden yola çıkan Kartal Mahmut Kemal İnal Ortaokulu velileri ve yörede yaşayan vatandaşlar imam hatibe dönüştürülmeye çalışılan okulları için mücadele başlatmışlar.
İlçe milli eğitimden mahalle sakinlerine okullarının imam hatibe dönüştürülmesi hususunda istekler geldiği belirtilerek bu dönüşümün yapılacağı bildirilmiş. Mahalle sakinleri ise aksine, bugüne kadar kimseden böyle bir istek geldiğini duymadıklarını Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim, İl Milli Eğitim ve valiliğe yüzlerce dilekçe vererek okullarının imam hatibe dönüştürülmesini istemediklerini belirttiklerini öğreniyoruz.
Bunun yanı sıra veliler ve mahalle sakinleri okullarının çok yakınında Çakabey İmam Hatip Ortaokulunun bulunduğunu üstelik Mahmut Kemal İnal Ortaokulu’nun Çakabey’e oranla çok daha kalabalık olduğunu belirttiler. Bu uygulamanın nedenini anlayamadıklarını açıklayan veliler “Okulumuza ve çocuklarımızın eğitim hakkına sahip çıkıyoruz, sahip çıkmaya da devam edeceğiz.” diyorlar.

ozgurifade

Next Post

Örnekspor, Birinci Amatör Lige yükseldi

Çar Tem 19 , 2017
Örnekspor, Birinci Amatör Lige yükseldi İstanbul’un en köklü takımlarından, 65 yıllık maziye sahip, Altıntepe Mahallesi’nin Örnekspor Futbol Takımı 28 Mayıs 2017 tarihinde Dudullu Stadı’nda Ferahspor ile oynadığı maçı 5-0 kazanarak Birinci Amatör Lige, lig sıralamasında ikinci takım olarak çıkmıştır. Örnekspor, tarihinin en büyük başarısını göstermiştir. Birinci Amatör Lige Altıntepe Kültür […]
Örnekspor

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: