BİTLİS’TE 36 KÖYDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Bitlis’in 36 köyünde sokağa çıkma yasağı
Haber Merkezi: Bitlis valiliği tarafından yapılan açıklamada, Merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan 36 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Valiliğin yaptığı açıklamada;
“Bitlis Merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan; Yukarıbalcılar, Aşağıbalcılar, Üçevler, Başmaklı, Ilıcak, Oğulcak, Çeltikli, Kalupat, Karakuş, Aşağıkoçak, Aşağıyolak, Yukarıyolak, Yanönü, Beşkaynak, Dursun, Dikme, Aşağıdikme, Yukarıdikme, Uçankuş, Bayırlı, Kutlu, Akgün, Kınalı, Çobansuyu, Aşağıçobansuyu, Aşağıölek, Yukarıölek, Akçalı, İçgeçit, Doğruyol, Dereağzı, Çadırlı, Yolcular, Aşağıyuvacık, Yuvacık, Kavakdibi köy ve mezraları bölgelerinde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 11 Ağustos 2020 Salı günü saat 19.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir” ifadelerine yer verildi. (devrimcidemokrasi)
12 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

FACEBOOK YASAKLI GÖNDERİLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Çar Ağu 12 , 2020
Facebook yasaklı gönderilere ‘siyah yüz’ fotoğrafları ekliyor.Facebook, “kara yüz” tasvirlerini ve yaygın anti-Semitik kalıpları içeren gönderileri ele almak için kurallarını güncelledi. Topluluk Standartları, insanları hedef almak veya alay etmek için kullanıldığında bu tür içeriğin kaldırılması gerektiğini artık açıkça belirtmektedir. Şirket, harekete geçmeden önce 60’tan fazla dışarıdan uzmana danıştığını söyledi. Ancak […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: