Büyük Önder Atatürk Maltepe’ de anıldı

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikal edişinin 80. Yılında Maltepe Belediyesinin düzenlediği törenlerde binlerce vatandaşın katılımı ile anıldı.

Düzenlenen anma etkinlikleri çerçevesinde Maltepe sahilinde binlerce kişi saygı zinciri oluşturdu, dalgıçlar Atatürk için dalış yaptı.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yaptığı konuşmada , “7’den 70’e tüm yurttaşlar olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya söz veriyoruz” dedi.
anma
Belediyeye bağlı Cumhuriyet Eğitim Merkezi öğrencileri , “Andımız”ı okuyarak alana girdi. Saat 9’u 5 geçe, sahildeki binler saygı duruşunda bulunurken,  Atatürk için saygı dalışı yapan Derinlere Saygı Dalış Topluluğu Grubu’na bağlı 25 dalgıç, Atatürk aşığı İngiliz ressam Ned Pamphilon’a ait “Atatürk’ün Gözleri” tablosunu, Atatürk posteri, dev Türk bayrağı ve sönmeyen meşaleler eşliğinde denizden çıkarttı.    Dalgıçlar, “Ne senden geçeriz, ne fikirlerinden” ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attı.anma
Vatandaşların da yoğun katılımının yaşandığı anma törenlerinde duygusal anlar yaşandı.

ozgurifade

Next Post

Maltepe AKP Belediye Başkan Aday Adayı Şuayip İçli

Paz Kas 11 , 2018
Belediye Başkan Adaylığı, Maltepe’yi yönetme istek ve arzusundan çok bir iddianın, samimiyetin, hayalin, liyakatın, sadakatin, sevdanın bir ifadesidir. Biz bu iddia ile yola koyulduk. Maltepe’yi ve Maltepeli’leri dert edindik. Maltepe’nin sorunlarına kayıtsız kalamadık. Maltepe’nin hali hazır durumunu ve görüntüsünü kabullenmedik ve Maltepe ve Maltepeli’lerin daha iyisine layık olduğuna ve daha […]
Şuayip İçli

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: