CEMEVİNE ÇÖKMEYE ÇALIŞAN BELEDİYEYE TEPKİ

Belediye İlçedeki Tek Cemevine Çökmek İçin Uğraşıyor

İstanbul Maltepe de bulunan 30 yıllık Cemevine göreve geldiği 2014’ten beri çökme girişiminde bulunan Belediye başkanına karşı 30 dan fazla alevi yöre derneği ortak doklarasyon yayımladılar.

Chp genel başkanı Kılıçdaroğlu tarafından Maltepe’ye zorla belediye başkanı yapılan hemşehrisi Ali Kılıç ilçede problem olmaya ve sorun yaratmaya devam ediyor. Chp genel başkanı himayesi ve koruyuculuğunun verdiği cesaretle her alanda problemler yaratmaya devam eden belediye başkanının Cemevi üzerinden çevirdiği tezgahlar bardağı taşırdı.

Bir araya gelen Alevi yöre dernekleri Maltepe Cemevi Derneğine destek vererek belediye başkanı ali Kılıç’ın Cemevi ve Alevilik üzerinden yürüttüğü sistematik girişimler kınandı.

İşte yayımlanan Deklarasyon:

27 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

Kılıçdaroğlunun Prensi bay Ali Kılıç yönetimindeki belediyenin Cemevi üzerinden yürüttüğü çökme girişimlerine ilişkin arşivler şöyle.

ozgurifade

Next Post

TÜRKİYE BATAKLIKTA DEBELENİYOR DEBELENDİKÇE DAHA FAZLA BATIYOR!

Sal Eki 27 , 2020
Rakamlar ‘uçuyor’, gerçekler ‘pik’ yapıyor!Döviz kuru artık kontrol edilemez bir halde. Dolar 8 lirayı geçti. Ama konu sadece dövizdeki artış değil… Türkiye bir bataklığın içinde debeleniyor, debelendikçe daha fazla batıyor… 2013 yılında 957,5 milyar dolar milli gelirle dünyanın 16’ncı büyük ekonomisi olan Türkiye’nin, bu yıl 649,4 milyar dolarla 20’nciliğe gerileyeceği […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: