CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi Oldu

CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi oldu.

Battal İlgezdi kimdir?
Battal İlgezdi aslen Malatyalıdır ve 11 Mart 1959 yılında dünyaya gelmiştir.İlkokulu Malatya’da okudu. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı ve orta öğrenimini burada tamamladı.

Lise mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren İlgezdi, Eğitim Fakültesi’ni bitirdi.

Öğrencilik yıllarında başlayan siyaset yaşamını 1984 senesinde SODEP’de sürdürmeye başladı. Daha sonra CHP’li oldu ve yedi sene İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü.Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerine CHP’den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir’in ilk belediye başkanı oldu.

ozgurifade

Next Post

GELENEKSEL KEDİ BARINAĞI ETKİNLİĞİ YAPILDI

Cum Şub 1 , 2019
İçimizden birileri… 2013’ten bu yana Beşçeşmeler’de, yalnızca Beşçeşmeler için değil Maltepe’nin, ülkemizin sorunlarına seyirci kalmamayı ilke edinmiş bu gençlerimizi, dostlarımızı fark etmeliyiz. Hiç bir çıkar gütmeden yöre ve ülke sorunları için çaba sarf eden bu dostlarımız, gönüllü birer kahramandır. Kendilerini kutluyoruz. Beşçeşmeler Bizimdir Platformu’nun çağrısıyla Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda 6. kez […]
bescesmeler bizimdir platformu

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: