CHP’Lİ BELEDİYE’DE GREV KARARI!

CHP’Lİ BELEDİYE’DE GREV KARARI!
DİSK Genel-İş Sendikası Kadıköy Belediyesi’nde grev kararını astı.

220 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde belediye yönetimi seyyanen zam önerirken işçiler ise yüzdelik şekilde enflasyon oranında zam talep etmişti.

Kadrolulara yönetim tarafından 11 farklı teklif sunuldu. Kadrolu işçiler bu teklifleri kabul etmediğinden grev kararını astı. Belediye, taşeron çalışanlar içinse masaya gelmiyor.

soL’un edindiği bilgiye göre belediye başkanı bizzat sendika temsilcilerini çağırıp sözleşmenin geri çekilip revize edilmesini ve “Sözleşme toplantılarına çok kalabalık geliniyor” diyerek sayıyı azaltmalarını istedi. Çalışanlar, yasaya uygun davranmaya devam edeceklerini bildirdi.

Belediye çalışanları ise taslaktan vazgeçmeyeceklerini, karşılık olarak taslak sunulmasını ve görüşme yapılmasını istedi.

Yasal olarak tanınan 60 günlük sürenin 1 ayı doldurulmak üzereyken, süre dolarsa taşeron işçiler arabulucuya gidecek. Anlaşma sağlanamazsa işçiler 23 Ekim’de greve çıkacak.(Sol)
17 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

İBB CHP'YE GEÇTİ ROLLER DEĞİŞTİ BU KEZ TALANCI CHP KARŞI ÇIKAN AKP OLDU

Cts Eki 17 , 2020
‘Parkı İmara Açmaya Çalışan CHP’li Belediyeye Akp Engel Oldu’CHP’li belediye Albatros Parkı’na otel dikmek istedi, meclisten geçmedi: Yeşil alan olarak kalacak İstanbul Büyükçekmece’de bulunan son yeşil alanlardan Albatros Parkı CHP’li belediye tarafından imara açılmak istendi Parkın imar değişiklik planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne getirildi. 20 katlı binaların inşası için parkı […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: