CHP’NİN İMAMI IRKÇININ İSMİNİ MALTEPE’DE PARKA VERDİ

İBB, Nihal Atsız’ın adını Maltepe’de bir parka verdi
İstanbul’un Maltepe İlçesi’ndeki Yalı Mahallesi’nde bulunan parka Türk ırkçısı Nihal Atsız’ın adı verildi.

Maltepe ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İYİ Partili Uluer Kaya’nın, Mart 2020 tarihli İBB Meclisi toplantısında, Hüseyin Nihal Atsız’ın hayatının büyük bölümünün Maltepe’nin Köyiçi bölgesinde geçtiğini belirterek önerge vermiş, önerge oybirliğiyle gündeme alınmıştı. Önergenin İBB Meclisi’nden geçmesiyle Yalı Mahallesi’ndeki parka Hüseyin Nihal Atsız adı verildi.

Türkçülük-Turancılık akımının simge isimlerinden Hüseyin Nihal Atsız’ın isminin Maltepe’de parka verilmesi üzerine İYİ Parti’nin Maltepe teşkilatının sosyal medya hesabından konuyla ilgili yayınlanan videoda desteklerinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür edildi.

Oğluna bıraktığı vasiyet tam anlamıyla mizah harikası olan bir tarihsel dökümandır.

”Yağmur oğlum!
Bu gün tam bir buçuk yaşındasın. vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. öğütlerimi tut, iyi bir türk ol.
komünizm bize düşman bir meslektir. bunu iyi belle. yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. ruslar, çinliler, acemler, yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.
bulgarlar, almanlar, italyanlar, ingilizler, fransızlar, araplar, sırplar, hırvatlar, ispanyollar, portekizliler, romenler yeni düşmanlarımızdır.
japonlar, afganlılar ve amerikalılar yarinki düşmanlarımızdır.
ermeniler, kürtler, çerkezler, abazalar, boşnaklar, arnavutlar, pomaklar, lazlar, lezgiler, gürcüler, çeçenler icer(de)ki düşmanlarımızdır.
bu kadar cok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmali.
tanrı yardımcın olsun!
nihal atsız
4 mayis 1941”
19 Kasım 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

TÜRK HEKİMLER

Per Kas 19 , 2020
M Kemal Atatürk *BENİ TÜRK HEKİMLERİNE EMANET EDİNİZ * derken bir gerçeği vurguluyordu. .. Buyrun dostlar, birlikte okuyalım…KORONAVİRÜS nedeniyle son zamanlarda Özellikle İtalya ve Ispanya,Türkiye ile Tıp Alanında kıyaslanıyor… Özellikle İtalyada aydınlar Türkiye kadar olamadınız diye sağlık politikalarını eleştiriyorlar… İtalya Bilim Kurulunun bu eleştirilere verdiği cevap muhteşemdir…Ve deAynen şöyle diyorlar;*Dünyanın […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: