‘Cumalıkızık’ Resim Sergisi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Açıldı


‘Cumalıkızık’ Resim Sergisi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Açıldı

Ressam, şair-yazar Raif Zor’un Bursa’nın tarihi köylerinden biri olan Cumalıkızık’ı resmettiği eserlerden oluşan sergisi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sanatçının 25. kişisel sergisi olan Cumalıkızık Sergisi’nin açılışı için tören düzenlendi. Ressam, şair-yazar Raif Zor’un sanatçı dostlarının katıldığı sergide Domane Dersim müzik grubu, kısa bir dinleti verdi. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergini açılışında konuşan Raif Zor: “Cumalıkızık, bazı insanlar için bir köy, bir küme olabilir; ancak benim için tarihin, mimarinin ve sosyal yaşamın kaynaştığı bir sanat eseridir. Eserlerimizi dostlarımızla paylaşmamız hususunda bizlere destek olan başta Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel olmak üzere tüm Kartal Belediyesi ailesine teşekkür ediyorum. Kara kalem taramalarından ve 1 yıllık bir emeğin neticesinde oluşan sergimize, tüm sanatsever dostlarımızı bekliyoruz.” dedi.

Cumalıkızık sergisi, 1 hafta boyunca sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak….


ozgurifade

Next Post

İnsan Modelleri

Per Eyl 19 , 2019
Bu yazımda sizlere insanlardan, insancıklardan ve insan kılığına girmiş yaratıklardan söz etmek istiyorum. Ancak, önce insan, insancık, insan kılığına girmiş model nedir? bunlardan başlamak gerektiğini düşünüyorum. İnsan; evrenin tek rasyonel (akli) varlığıdır. İnsan, özgür iradeye sahip, kendini üretebilen ve idare edebilen bir kahramandır. Yaratıcılık, üreticilik, programcılık vs. gibi çok çeşitli meziyetlere […]
yaşar geler

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: