CUMHURİYET BAYRAMI – KARTAL’DA ‘RENKLİ’ KUTLAMA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Kartal’da her yıl olduğu gibi bu yıl da sokaklara taşarak renkli görüntüler oluşturdu. Kartal Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kartal Meydanı’nda ‘Rengârenk’ bir etkinlik düzenledi.  Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, etkinliğe katılarak yapılan çalışmaları ilgiyle izledi. 

Kartal Belediyesi, ‘Her Yer Benim Atölyem’ oluşumu ve Freedom Riders Turkey işbirliğiyle halka açık düzenlenen ‘Her Yer Benim Atölyem – Murat Havan Resim Çalıştayı’, Kartal Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Çalıştayda kadın ve çocuk ressamlar, ‘Yavru Kartallar Çocuk Atölyesi’ ve ‘Cumhuriyet Kadınları Resim Atölyesi’nde Cumhuriyet coşkusunu renklerle ifade ettiler. Renkli görüntülere sahne olan çalıştaya katılan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, burada kadın, çocuk, yaşlı, genç herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Yavru kartallar ve vatandaşların çalışmalarını ilgiyle izleyen Başkan Altınok Öz, çalışmalarından dolayı herkesi tebrik etti. Etkinlik kapsamında çalıştayın sonlarına doğru ‘Atam İzindeyiz – Motosiklet Korteji’ Kartal Meydanı’na giriş yaparak görsel şölen sundu. Çalıştayın katılımcıları, daha sonra Kartal Belediyesi’nin düzenlediği ve akşam başlayan geleneksel ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katılmak üzere Kartallı Kazım Meydanı’na hareket etti.

kartal 29 ekim

ozgurifade

Next Post

ATAŞEHİRLİLER: CUMHURİYET ADALETTİR!

Sal Eki 31 , 2017
Cumhuriyetin 94. yıldönümü kutlamalarında Ataşehir’de on binlerin yürüdüğü büyük Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi. 7’den 70’e tüm Ataşehir halkının katılımıyla özel ışıklarla aydınlatılan Ataşehir Bulvarı önünden başlayan yürüyüşe, çocuklarla el ele yürüyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi öncülük etti.  Cumhuriyet TIR’ının ardından yürüyen CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi,  Arguvan Belediye Başkanı […]
ataşehir 29 ekim

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: