Defolu Çoraplardan Kimsesiz Çocuklar İçin Bez Bebekler Yapıldı

Bir çorap firması ve Büyükçekmece Belediyesinin hazırladığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında; defolu çoraplardan bez bebekler yapıldı.

Defolu çorapları imha etmek yerine değerlendirilmesi fikri bu güzel projeyi hayata geçirdi. Gönüllü firma ve belediye çalışanları bir araya gelerek çoraplardan bez bebekler yaptı. Yapılan bez bebekler  Çocuk Esirgeme Kurumu ve kimsesiz çocukların bulunduğu diğer kurumlara gönderilecek.

Atatürk Kültür Merkezinde bir araya gelen çok sayıda gönüllü ellerine iğne iplik alarak çoraplardan bez bebekler yaptı. Kadınlar kadar erkeklerinde büyük ilgi gösterdiği proje kapsamında günde yaklaşık 400 bez bebek dikiliyor. Ellerine iğne iplik alan gönüllüler defolu çorapların içine pamuk doldurarak kardan adam, kedi, köpek, tavşan gibi sevimli oyuncaklara dönüştürüp dikiyorlar. Bu oyuncakların kimsesiz çocuklara ulaşacağı düşüncesi ise projeyi daha da keyifli hale getiriyor.

Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Çağlayan Gürsel, “Bölgemizde olan bir fabrikamız geldi sosyal sorumluluk projesi yapmak istediğini söyledi. Çorap atıklarının olduğunu defolu hiçbir malzemenin piyasaya sürülmediğini söyleyince bunlardan bir proje çıkartalım dedik. Geri kazanım yapalım, ihtiyacı olan çocuklarımızda bundan faydalansın dedik. Günde yaklaşık 300-400 tane üretileceğini düşünüyoruz. Yapması çok güzel ve kolay belirli malzemelerle yapılıyor. Çocuk Esirgeme olur farklı bir kurum olur ihtiyaç sahibi çocuklara verilecek. Bunları sadece bayanlar değil erkekler de yapıyor” ifadelerini kullandı.

Defolu çorapların minikleri mutlu edecek bebeklere dönüşmesinin çok güzel olduğunu ifade eden Damla Karadağlı, “Çocukları mutlu etmek için neler yapabilirsek onları yapıyoruz. Çünkü onların mutluluğu her şeye değer, ihtiyaç sahibi çocuklara gönderilecek. Aslında hiçbir şey atık değil, yeter ki onları değerlendirmenin yollarını bulalım. Çocuklar çok mutlu olacaklardır, bizim için ufak bir şey ama onlar için çok büyük mutluluk olacağını düşünüyorum” dedi.

Çocuklar için eline iğne iplik aldığını ifade eden Serhat Tuncel, “Sosyal sorumluluk çerçevesinde elimizde kalan 2’inci kalite çoraplardan ihtiyaç sahibi çocuklar için bez bebek yapıyoruz. İlkini ben yaptım, fena olmadı. Bunların ihtiyaç sahibi çocuklara gideceğini bilmek güzel. Böyle projeleri tüm çorapçıların yapmasında fayda var.Bizim için ufak bir şey ama onlar için çok büyük mutluluk” diye konuştu.

 

ozgurifade

Next Post

TMMOB MİMARLAR ODASI Yerel Yönetimler ve Kentleşme Paneli KARTAL’da Gerçekleştirildi

Cum Ara 7 , 2018
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 2. Büyükkent Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenen “Yerel Yönetimler ve Kentleşme” adlı panele katıldı. Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı panelde konuşmacı olarak ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Tarık Şengül, […]
imar barışı

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: