Derin beyin egzersizleri

Kartal Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personelinin eğitimi için devam ettirdiği faaliyetlerine bir yenisini ekledi. Derin Okulları organizasyonuyla, Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda “Derin Beyin Egzersizleri” eğitimi gerçekleştirildi.

 

Eğitim, Kartal Belediyesi personelinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Eğitmen Oğuzhan Gözek tarafından verilen eğitimde beynin faaliyetleri kısaca anlatılarak beyni daha verimli kullanmak için yapılması gereken egzersizlerden örnekler verildi. İnteraktif bir yöntemle anlatım gerçekleştiren Özek, benzetme yaparak beyinde devasa boş arsalar bulunduğunu ve yapılacak egzersizler ile bu alanların verimli bir şekilde doldurulabileceğini söyledi. Beynin duygusal kodlar ile çalıştığını belirterek özellikle kreş öğretmenlerine seslenen Özek, hareketin öğrenme seviyesini artırdığını söyledi. Beyin egzersizleri yapmanın Alzheimer, bunama gibi hastalıklara karşı da bir önlem teşkil ettiğini belirten Gözek, görüş alanı egzersizlerinin bile çok önemli olduğunu kaydetti ve olası kazaları engellediğini söyledi.

ozgurifade

Next Post

Taksiler kütüphaneye dönüştü

Pts Tem 31 , 2017
Ataşehir Belediyesi, vatandaşların trafikte geçirdiği zamanı kitap okuyarak değerlendirmeleri için, ilçedeki tüm taksileri mini kütüphaneye çevirdi. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Bu Takside Kitap Var” kampanyası, hem okuma alışkanlığını yaygınlaştıracak hem de kitapların elden ele, nesilden nesile ulaşmasını sağlayacak. “Bu Takside Kitap Var!” kampanyasıyla Ataşehirliler, seyahat ederken roman, şiir, kişisel gelişim […]
Taksiler kütüphaneye dönüştü

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: