Dikili Köpek Barınağında Neler Oluyor

Yerelin Sesi/ Mehmet Kocabıyık‘ın özel haberi.
Dikili Köpek Barınağı’na besleme yapmak üzere giden Ege Hayvan Hakları Fedarasyonu(EGEFED)’in Dikili temsilciliği, barınağın kapılarının köpeklerin üzerine kilitlendiğini gördü. Bunun üzerine Dikili EGEFED temsilcileri Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz’ü telefonla aradı. Adil Kırgöz’ün: “Arkadaşlar onları besliyordur.” cevabını verdiği ve sonrasında tüm aramalara cevap vermediği bilgisi alındı.

Beslemeye giden EGEFED Dikili temsilcileri ve gönüllüleri tüm yetkililerden cevap alamayınca tel örgüleri atlayıp barınağa girdi. Sosyal medya hesaplarında büyük yankı uyandıran haberde Dikili Hayvan Barınağı’nda bağışçılardan gelen mamaların hayvanlara verme zahmetinde bile bulunulmadığı ve ölen köpeklerin konteynırlara atıldığı iddia edildi.

Dikili Hayvan Barınağı veterinerinin, hayvanseverler, dernekler, federasyonların aramalarına ve uyarılarına itibar etmediği ve istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz dediği alınan bilgiler arasında.

2007 Yılından Beri Berbat Halde

EGEFED Dikili Temsilcisi Serpil Dereli: “Ben 2007 yılından beri buradayım bu barınak o yıldan beri çok kötü durumda, gelen belediye başkanları da veterinerler de hiçbir şeyi değiştirmiyor. Bu zamana kadar tüm belediye başkanları ve veterinerlere barınağın kötü durumunu anlattık hiç biri durumu düzeltmedi.” dedi.

Dereli kendilerinin yardım etme isteklerine her seferinde siz çıkın işimiz var biz hallederiz tepkilerini aldıklarını ve uzaklaştırıldıklarını belirtti. Serpil Dereli: “Hayvanların tedavileri yapılmıyor. Barınakta temizlik yapılmıyor. Neden temizlemediklerini sorduğumuzda ise nasıl olsa yine kötü olmayacak mı cevabını alıyoruz. Ne zaman ziyarete gitsek hayvanların sayısı her seferinde azalıyor. Ölen köpekler yasak olmasına rağmen belediyenin çöp konteynırlarına atılıyor. Hayvanların canlılarına saygıları yok bari ölülerine olsun.” derken bunun sebebinin hayvanların presten geçirilerek izlerin sürülmemesinin amaçlandığını düşündüğünü belirtti.

Oturduğu Yerden Maaş Almak İçin Oturtulmuşlar

Barınak çalışanlarının birisi dışında hiç birinin çalışmadığını aktaran Dereli: “Veteriner hekim çalışmıyor yattığı yerden maaş almaya gelmiş. Her gittiğimizde klimalar açık sohbet muhabbet oturuyorlar. Barınağa bakıyoruz temizlik yapılmamış mamalar kurtlanmış halde su kapları otomatik diye hava atıyorlar onlar da pislik içinde. Mart ayındaki destek ziyaretimizde barınağın fareler tarafından işgal edildiğini ve bunun için hiçbir şey yapmadıklarını gördük.” şeklinde konuştu

Belediyede Pişkinlik Hakim

Dikili Hayvan Barınağı’na defalarca kendilerinin yardım edebileceklerini söylediğini belirten Dereli: “Belediye başkanlarıyla, yardımcılarıyla konuşuyoruz düzeltemeyecekseniz bize bırakın barınak yine sizin barınağınız diyoruz. Barınağın düzeltilmesi için bir yıl bize bırakılmasını teklif ettik. Yıllardır aynı cevabı alıyoruz biz düzeltiriz diyorlar ama benim bizzat gördüğüm 12 yıldır değişen hiçbir şey olmadı. Belediye Başkan Yardımcısı bu konuda çok şikayet alıyorum artık hiçbir aramanızı açmayacağım diyor. Veteriner hekime yardımlaşarak çalışalım diyoruz burası benim barınağım ve böyle yönetiyorum istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz diyor.” diye konuştu.

2007 yılından beri bu işin içinde olduğunu belirten Serpil Dereli o yıldan beri barınağın kötü olduğunu söylerken; bu durumu isterse belediye başkanının anında çözebileceğini söyledi.

ozgurifade

Next Post

Başkan Gökhan Yüksel Vatandaşlarla Bayramlaştı

Pts Haz 10 , 2019
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, KARTALLI VATANDAŞLARIN BAYRAMINA ORTAK OLDU Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Ramazan Bayramı’nı Kartal’da geçirerek vatandaşlarla bayramlaştı. Vatandaşların sorunlarını da dinleyen Başkan Gökhan Yüksel, çeşitli notlar alarak ilgili müdürlüklere sorunların çözülmesi için talimatlar verdi. Başkan Gökhan Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Saadet Partisi (SP) Kartal İlçe Başkanlıkları […]
Kartal'da Bayramlaşma

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: