DİPSİZ DİPLER!

DİPSİZ DİPLER!
‘Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar’
Caddede afişlerini gördüm RTE’nin 110 bin küsür yeni üye yaptığını ilan ediyor …
Halk tv de Chp’li açıklıyor: ”Akp’den onbinlerce üye istifa etti.”
Kılıçdaroğlu sıralıyor ülkenin durumunu ve her dalda ; eğitim, dış ve iç politika- terör -işsizlik faiz , üretim- kadın cinayet ve tecavüzleri- adalet ve Atatürk ‘ün getirdiği özgür parlamenter sistem ve daha bir çok özgürlük ve demokrasi alanı dibe vurmuş..
Anket açıklanıyor Akp % de 31 – CHP ise % de 21 ..
Dibe vurulmuş bir zamanda ters orantı var dibe VURAN iktidar 10 puan üstte.
9 seçim üst üste kaybettiren yönetim hala görevde..
Dibiniz çıka…


Batı demokrasi ülkelerinde olsa siyasi ahlak gereği hepsi istifa eder ve dibe vuran parti ise % de 5 den fazla da oy alamazdı..
Lütfen 6 0kun gereğini yapın ve istifa edin güven veren bir genç kadro kurun..
Siyâset üretin; hakın yaşadığı yoksulluğu adaletsizlikleri tekrar tekrar aynen anlatılanları partilileriniz dışına da taşiyamiyorsunuz ..
Güney doğuda- doğu anadoluda % de 70 lerden % de birin altına neden düştüğünüzü.
Araştırın..
Bakın Dünya da bizdeki durumdan on misli daha iyi olan bir çok ülke de halk daha iyisi için sokaklara çıkıyor; israil’de – Lubnan’da – Almanya’da- Bulgaristan’da – Macaristan’da – Suriye’de ülke halkları gibi demokratik anayasal ve parti olunuz Devrimcilik ilkesi gereği…
Erdoğan KESKİN
20 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

EYLÜL SANCILARI

Paz Eyl 20 , 2020
EYLÜL SANCILARI Dört duvarKapalı bir mazgal ve ben…Ben ve burası! .Eğreti duran bu oda,savunmasız ben ve iğreti bir hal..Ben ki; hiçbir salona sığmayan, sıkılanDar yerlerde barınamayan,diş macunu gibi bir batında sıkılanVe onca kalabalıkta, onca izdihamdaNamluda duramayan bir mermi gibi ben..Hiçbir piknik yerinde masaya oturmayanİlle de mangal başında duman altı olan,O […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: