Düşünceden Eyleme

Yaptığı çalışmalarla siyasete damgasını vuran Altıntepe Kültür ve Sanat Platformu ”Yerel Yönetim Eğitimlerine” devam ediyor. Her salı günü 20.00-22.00 saatleri arasında yapılan yerel yönetimler eğitimlerinde siyasete yön verenleri dinliyoruz. Eğitimlerin 11.haftasının ilk konuğu İstanbul Barosu Avukatı Fevzi Ender Ferahbaş ”Yerel Yönetim Hukuku”konusunda, diğer konuk siyasetçi Özgen Nama ”Yerel Yönetimler ve Mahalle Meclisleri” konularında bizlere çok kıymetli bilgiler verdiler.
Daha sonra soruları cevaplayan konuklar Altıntepe mahalle düşünceden eyleme platformunun çalışmalarının önemini vurguladılar. Bu tür lokal eğitimlere katılan halk,kendisini yerelde ve genelde yönetenlerden daha etik ve kaliteli hizmet talep eder ve denetleyici olurlar dediler.Ve Altıntepe Platformunun bu çalışmalarının tüm mahallelere örnek olması gerektiğini belirttiler.

Biz de Özgür İfade Gazetesi olarak Halet Ataş’ın şahsında tüm platform üyelerine ve konuklara teşekkür ediyoruz.

Ders dinliyoruz

ozgurifade

Next Post

Eğlenirken Öğrendiler

Per Oca 25 , 2018
Maltepe Belediyesi, yarıyıl tatiline giren çocuklar için Cumhuriyet Bilim ve Düşler Merkezi’nde, uygulamalı model inşası eğitimi verdi. Maltepe Belediyesi, ilçedeki çocuklara küçük yaştan itibaren bilimi ve araştırmayı sevdirmek amacıyla kurduğu Cumhuriyet Bilim ve Düşler Merkezi’nde, 4-12 yaş aralığındaki çocukları ağırladı. Fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematikle ilgili bilgilendirilen öğrenciler, daha […]
Çocuklar

You May Like

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: