Eğlenirken Öğrendiler

Maltepe Belediyesi, yarıyıl tatiline giren çocuklar için Cumhuriyet Bilim ve Düşler Merkezi’nde, uygulamalı model inşası eğitimi verdi.

Maltepe Belediyesi, ilçedeki çocuklara küçük yaştan itibaren bilimi ve araştırmayı sevdirmek amacıyla kurduğu Cumhuriyet Bilim ve Düşler Merkezi’nde, 4-12 yaş aralığındaki çocukları ağırladı. Fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematikle ilgili bilgilendirilen öğrenciler, daha sonra kurulan atölyelerde uygulamalı model inşası eğitimi aldı. Öğrencilerin yaptığı modeller, eğitmenlerinden tam not aldı.
Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Yarıyıl Şenliği”nde de, Susam Sokağı, Şarlo Geliyor ve Ali, Veli, Maria isimli çocuk oyunları öğrencilerle buluştu. Maskot eşliğinde yüz boyama etkinliği ve balon dağıtımının da yapıldığı şenlikte, canlandırmalı masal okuması da gerçekleştirildi.  (25.01.2018)

satranç oynadılar

ozgurifade

Next Post

Beşçeşmeler'de çorbanız Umut Trenin'den

Per Oca 25 , 2018
Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Maltepe Beşçeşmeler Meydanında bu günden itibaren her gün saat 13.00 de bedava çorba dağıtımı yapıyor. Yurt içi ve yurt dışında ki gönüllülerin katkılarıyla hazırlanan çorba meydandan gelip geçen vatandaşlara dağıtıldı. Vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanan çorba dağıtımı bu günden itibaren her gün saat 13.00 […]
Çorba Dağıtımı

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: