EMPERYALİST SÖMÜRGECİLERİN DESTEKLEDİĞİ LİBYA’NIN PİYON HÜKUMETİ ÇATIRDIYOR


Libya Karıştı, Başgaga Silahlı Milisleri Trablus’a Girdi
El-Sarraj tarafından GNA MoI olarak görevinden uzaklaştırıldıktan sonra Fetih Başgaga’yı desteklemek için Misrata’dan Trablus’a giren silahlı milis konvoylarının yoğunluğu yaşanıyor.
Bölgeden gelen yorumlar her an Libya’nın emperyalist sömürgeciler tarafından deteklenen Sarraj hükumetinin her an devrile bileceği yönünde.

El-Sarraj, İçişleri Bakanı Başgaga’yı görevden alıp ve soruşturma hakkında soruşturma açtığını duyurmuş ve İçişleri Bakanının görevlerini yürütmesi için İçişleri Bakanlığı Müsteşarını görevlendirmişti.
Başağa, Başbakan Sarraj’a hakkında ki soruşturmayı halka açmasını, böylece “tüm Libyalılar gerçekleri bilsin ve öğrensin” çağrısı yapmıştı.

Öte yandan yine görevden alınan savunma bakanı ve genel kurmay başkanının yerine Fayez al-Sarraj tarafından, Salah al-Din al-Namroush’u GNA Savunma Bakanı olarak ve Mohamed al-Haddad’ı Genelkurmay Başkanı olarak atadı.

ABD PİYON LİBYA HÜKUMETİ İÇİN DEVREDE
Yaşanan gelişmelerle Başgaga taraftarlarının Trablus’ta toplanmaları üzerine Libya da kurdukları piyon hükumetin zora düşeceği endişesiyle ABD emperlaizmi açıklama yaptı. ABD’nin Libya Büyükelçiliği Sarraj ve Başgaga’yı “işbirliği” yapmaya çağırdı.
30 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

MÜSLÜMAN ÜLKELER VE CUMHURİYET

Paz Ağu 30 , 2020
*MÜSLÜMAN ÜLKELER VE CUMHURİYET ***DÜNYADA 63 MÜSLÜMAN ÜLKENİN VARLIĞINDAN SÖZ EDİLİYOR… TAMAM..PEK İYİDE KARDEŞİM,BUNLARIN HİÇBİRİNDE,İNSAN HAKLARI,KALİTELİ YAŞAM,ÇAĞDAŞ HUKUK,HANİ ŞU ADINI DİLDEN DÜŞÜRMEDİĞİMİZ DEMOKRASİ VAR MI?YOK..YİNE BU MÜSLÜMAN ÜLKELERİN HANGİSİNDE KENDİ VATANINI KURTARACAK,EGEMEN DEVLETLERİN UŞAĞI OLMAYAN KİŞİ YADA KİŞİLER VAR MI…YOK…OLANI DA ZATEN TU KAKA DİYİP, TARİH SAHNESİNDEN SİLDİRMEYE ÇALIŞIYORLAR MI…EVET..ÇAĞDIŞI […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: