Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği Kahvaltı Düzenledi

Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği, dernek binasında kahvaltı düzenledi. Bölge muhtarlarının, Sivil Toplum Örgüt temsilcilerinin de katıldığı kahvaltı da Dernek Başkanı Bülent İnce bir konuşma yaptı. Bülent İnce konuşmasında şunları söyledi:
Engelsiz Engelliler Derneği olarak sınırlı imkanlarla Ülkenin her yerinden gelen yardım isteklerini karşılamaya çalışıyoruz. Tekerlekli sandalye, burs istekleri gibi isteklere yanıt veriyoruz. Üniversite’de okuyan 7 engelli gencimize burs verdik. Mezun oldular ve hepsi çalışıyorlar çok şükür. Burs verdiğimiz öğrencilerimize mezun olduktan sonra da iş imkanı yaratmaya çalışarak desteğimizi sürdürüyoruz.
Muhtarlarımız da burada. Muhtarlarımız kapılarını halka her zaman açık tutuyor ve halkın daima içindeler. Halk olarak muhtarlarımıza rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Biz, Engelli Engelsizler Derneği olarak; merkezimiz Maltepe’de olduğu için önceliğimizi Maltepe İlçemize vermek istiyoruz. Muhtarlarımız kendilerine gelen yardım taleplerini biz iletirlerse bizler de bu talepleri karşılamaya çalışırız.

Bir projemiz vardı. Bir atölye kurmuştuk ve 4 engelli çalışanımız vardı. Maaşlarını ödeniyor ve sigortaları yatıyordu. Maddi imkansızlıklar nedeni ile bu projemize ara vermek zorunda kaldık.
Bu projemiz çok ilgi gördü ve bir işadamı proje aşamaları hakkında bilgi aldı. Aynı zamanda Kadıköy Belediyesi’nden bir heyet de projemizle ilgili inceleme yapmak için bizimle diyalog kurdu.
Bu ve bunun gibi projelerimizi hayata geçirmek için ve yaşatmak için tanıtılması gerek. Bu nokta da muhtarlarımıza, meclis üyelerine ve tüm dostlara iş düşüyor.
Kahvaltımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

kahvaltı

ozgurifade

Next Post

Mardin Artuklu'da Sıradışı Bir Adaylık Açıklaması

Paz Kas 18 , 2018
Yerel seçimlerin giderek yaklaştığı bu günlerde belediye başkanlığı aday adayları belli olmaya başladı. Mardin Artuklu’da yapılan adaylık açıklaması  gerçekten sıradışıydı. Kişisel ego ve menfaatleri gözardı edebilmek çok büyük bir erdemdir. Hele de siyasette bunları başarabilenlerin sayısı çok azdır. Siyasi partilerden alınan destekle elde edilecek makamlar ve bu makamların nimetlerinden faydalanmayı […]
Mardin-Artuklu

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: