FRANSA’DA İKİNCİ KATLİAM 3 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ 1 KİŞİNİN BAŞINI KESTİLER

Radikal Dinciler Dinler Çatışmasını Körüklemek İçin Katlimlarına Devam Ediyor
Son dakika… Fransa’nın Nice kentinde bıçaklı saldırı: Üç kişi öldü

Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen bıçaklı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti. Saldırının kilise yakınındaki bölgede gerçekleştiği belirtilirken Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi “Bunun bir terör saldırısı olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Estrosi, gazetecilere açıklamasında, ölenlerden birinin kilise bekçisi olduğunu düşündüklerini, polis müdahalesinde yaralanan şüphelinin ise ‘Allahu Ekber’ diye bağırdığını söyledi.

Fransız parlamentosunda muhabirlere konuşan aşırı sağcı Fransız siyasetçi Marine Le Pen de saldırıda hayatını kaybedenlerden birinin “başının kesildiğini” belirtti. Polis kaynakları da saldırıda öldürülenlerden birisinin kafasının kesildiğini doğruladı.

Saldırganın hastaneye kaldırıldığı açıklanırken Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un da saldırının gerçekleştiği Nice’e hareket edeceği duyuruldu.

Olayın ardından Fransa Ulusal Meclisi’nde ölenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Başbakan Jean Castex, “Nice’de son derece ciddi bir saldırı gerçekleştiğini öğrendik. Mağdurlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunmanızı rica ediyorum” dedi.

NE OLMUŞTU? Fransa’nın başkenti Paris’te de 16 Ekim’de ifade özgürlüğü ile ilgili dersinde Hz. Muhammet’in karikatürlerini gösteren öğretmen Samuel Paty başı kesilerek öldürülmüştü. Hükûmet, saldırıdan sonra radikal İslam’la mücadele etmek için operasyonların artırılacağını söylemişti.

Nice kentinde ise 2016 yılında Bastille Günü kutlamaları sırasında 30 kişinin hayatını kaybettiği bir terör eylemi meydana gelmişti. Kutlamalar sırasında kalabalığın arasına giren bir kamyon en az 30 kişinin hayatını kaybetmesine, 100’den fazla insanın da yaralanmasına neden olmuştu.
29 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

Fransa’da Yaşananlara İlişkin Gelişmelerde Ne Olmuştu?

ozgurifade

Next Post

KORONAVİRÜS İSTANBUL'U SARDI 8 İLÇE ENTÜBE

Per Eki 29 , 2020
İstanbul’daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçeSağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, İstanbul’la ilgili kritik bilgiler verdi. İstanbul’da son bir hafta içinde yüzde 62 artış olurken Bakan Koca en yüksek vaka artış oranına sahip olan 8 ilçeyi de tek tek sıraladı. Bunlar; […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: