“Geçinemiyoruz, İnsanca Yaşamak İstiyoruz”

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, 8 Aralık Pazar günü Bakırköy Pazar Alanı’nda “İnsanca yaşamak istiyoruz” sloganıyla düzenleyecekleri mitinge ilişkin Kadıköy’de bir basın açıklaması yaptı: “Geçinemiyoruz, insanca yaşamak istiyoruz.”

23 Kasım Cumartesi günü Eminönü Vapur iskelesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasını DİSK Yönetim Kurulu üyesi Genel Başkanı Kanber Saygılı okudu. Saygılı, “Milyonlarca emekçi, art arda gelen zamlar, büyüyen vergiler, küçülen maaşlar ve işsizlik yüzünden borç batağına saplanmış durumda. Buna karşı zam istemek, hak istemek, adalet istemek, AKP iktidarı tarafından bu ülkede hainlik olarak tanımlanıyor. En meşru talepler gözaltı ve tutuklamayla karşılık buluyor” dedi.  Ekonomik krizin de siyasi çıkmazların da sorumlusunun 17 yıllık AKP iktidarı olduğunu vurgulayan Kanber Saygılı, “Bizler, ‘artık yeter’ diyoruz. Milyonlarca emekçi olarak işsizliği, yoksulluğu, sefaleti kabul etmiyoruz. Sadece kabul etmiyoruz demek yetmez, birleşip, birlikte mücadeleyi yükseltmediğimiz sürece bu duruma mahkum kalıyoruz” dedi.

Saygılı, tüm işçileri, emekçileri ve İstanbul halkını 8 Aralık’ta Bakırköy’de düzenleyecekleri mitinge katılmaya çağırdı.  Açıklamanın ardından bildiri dağıtımıyla mitinge çağrı yapıldı.

ozgurifade

Next Post

AKP, bakmakla Yükümlü Olmadıkları Kişileri de Devlete Baktırma Derdine Düştü

Çar Kas 27 , 2019
Cumhuriyet Gazetesi’nden Emine Kaplan’ının haberine göre; Giderlerin TBMM tarafından karşılanması için torba teklife “yönetmelikle düzenleme” maddesi koyan AKP, yönetmeliğin yeterli olmayacağı kaygısı üzerine ilgili yasada değişiklik yapılması üzerinde duruyor. Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay’ın mevcut ve eski üyeleri de aynı haktan yararlanacak. AKP, TBMM Genel Kurulu gündemine gelen 95 […]
vatandaş

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: