Gökhan Yüksel’den Müjde: Kartal Sahilinde Mangal Yasaklandı

Kartal sahilinde mangal yapılmasının yasaklanması ile ilgili talepler Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel tarafından değerlendirildi ve sahilde mangal yakılması yasaklandı.
Kartal sahilinde mangal yakan vatandaşlar yoğun duman nedeni ile hava kirliliğine neden olurken, araçlarını düzensiz park ederek de trafiği olumsuz etkiliyordu. Ayrıca bırakılan çöplerde çevrede çok kötü görüntülere neden oluyordu.
Sahilde mangalın yasaklanması talebi ile açılan imza kampanyası 4.641 kişi tarafından imzalandı.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yoğun şikayetleri değerlendirerek sahilde mangal yakılmasına yasak getirdi.

2 gün önce Sahilde duyarlı vatandaşlarla beraber çevrenin kirletilmemesi gerektiğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen temizlik etkinliğine katılan ve mıntıka temizliği yapan Yüksel, mangal sorunu hakkında açıklamalarda bulundu.
Gökhan Yüksel,”Kartal’da çevre bilincini yükseltmeye yönelik düzenlediğimiz etkinliğe, vatandaşlarımızın katılımı ve desteği yoğun oldu. Bugün de Kartal Sahilinde pikniklerden arta kalan ve kötü görüntüye sebep olan çöpleri el birliğiyle topladık. Sahil deyince aklımıza mangal sorunu geliyor. Bu etkinlik sırasında mangal yapan arkadaşlarımızı da uyarmaya çalışıyoruz. Yeni dönemde onlara da piknik alanları yarattıktan sonra, mangalın azalması ya da yasaklanması için bir çalışmamız olacak. Çocuklarımıza yaşanabilir bir kent, yaşanabilir bir dünya bırakmak için bu tarz etkinliklerimize ve projelerimize hayat vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.
(Görsel: Kartal24.com)

ozgurifade

Next Post

Tunç Soyer Su Ve Vicdan Nöbetine Katıldı

Cts Ağu 10 , 2019
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan Su ve Vicdan Nöbetinin 16. gününde haklı mücadeleye destek vermek adına Kaz Dağları’na gitti. Kendisine ilçe Belediye Başkanları da katılarak destek verdi.Türkiye’nin dört bir yanından katılan vatandaşların Çanakkale’nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında sürdürülen metalik madencilik […]
Tunç Soyer

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: