GÜL DER Yeni Yönetimi Halkla ve STK’larla Buluştu

GÜLENSU ve GÜLSUYU GÜZELLEŞTİRME YARDIMLAŞMA ve KÜLTÜR DERNEĞİ (GÜL.DER) YENİ YÖNETİMİ HALKLA VE STK’LARLA İLK BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Toplantıya bir çok mahalle ileri geleni ve Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinde ki sivil toplum kuruluşları, dernekler ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Nurettin Sözen parkında açık havada gerçekleşen buluma toplantısına uzun süredir mahallede ilk kez bu kadar yoğun ilgi gösterildiği dikkati çeken buluşma da yeni yönetim adına Çetin ARMUTLU dernek olarak yeni yol haritasını katılımcılarla paylaştı.

Armutlu; ‘Uzun süredir sessizliği bürünen, etkisiz bir misyon üstelenen ve özünden amacından uzaklaşan derneğimizi gerçek kimliğine yani halkla birlikte halkın ve mahallenin çıkar ve menfaatlerini gözeten bir konuma tekrar döndürmek için görev aldık.’

Bundan sonra izleyeceğimiz yol haritamızda yüzümüz mahalle halkımıza dönük olurken, yol arkadaşlarımız ise mahallemizin STK’ları olacaktır. Biz mahallelimizin, halkımızın temsilcisi değil onların aldıkları kararları ilgili yerlere ulaştırmanın sözcüsü olacağız.’

Armutlu; ‘Mahallemizin kentsel dönüşüm sorununu üç beş kişinin kararları ve adımıza verecekleri hükümlere terk edilemeyecek kadar önemlidir. Bu açıdan süratlen yeni yapılanma içinde olup, süreç hakkında bilgilendirme çalışmalarına başlayacağız. Mahallemizde hiç kimse kentsel dönüşümde ne olup bittiğinden haberdar değil, sadece üç beş kişi tarafından kapalı kapılar ardında bizler hakkında kararlar alınan bu süreci mahallelimiz lehinde halka ve mahallemizde ki STK’larla birlikte mutlaka öreceğiz’ dedi.

Katılımcıların konuşmalarında  değişime ilişkin memnuniyetlerini ifade ederken yeni yönetime başarılar dileyip her zaman yanların da olacaklarını deklare ettiler. Toplantıda alınan kararlar ışığında 2 Eylül çarşamba günü STK’larla bir araya gelerek süreç ve bundan sonra izlenecek yol haritası hakkında bir deklarasyon yayımlayacakları belirtildi.

Özgür İfade Gazetesi olarak İlçemizin köklü kurumlarından olan GÜL DER’in yeni yönetimini kutluyor, çalışmalarında başarılar dileriz.

31 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

İŞ İNSANINDAN FETÖ İSYANI

Paz Ağu 30 , 2020
”FETÖ Babamdan İntikam Alma Adına Ticari Girişimlerimi Önlemeye, Markama Çökmeye Çalışıyor …” FETÖ’nün ticari yapılanması tekrar harekete mi geçti?Son günlerde iş dünyasında; İtirafçılık veya farklı yöntemler ile FETÖ yargılanmalarından kurtulan FETÖ’nün ticari yapılanması olarak bilinen firmaların yeniden Ticari zeminde organize olup özellikle FETÖ ile mücadelede etkin kişi-kuruluşlara karşı intikam alma […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: