HALKIN 25 MİLYON LİRASINI BOŞA HARCAYAN BELEDİYE BAŞKANI ŞİMDİ ÖLÜMLERİ SEYREDİYOR

‘Halkın Parasını Har Vurup Harman Savurdular, Şimdi Oturmuş Ölümleri Seyrediyorlar’

Koronavirüs salgını İstanbul halkına Kabus gibi çöktü, Her gün her ilçede onlarca vatandaş hayatını kaybediyor.

Bu ilçelerden biri de Maltepe; 2014 den beri ilçede belediye başkanlığı yapan Ali Kılıç bu güne kadar bir çok evlere şenlik, akıllara durgun veren projelerle Maltepe halkının milyonlarını harcadı. 2014 de yaklaşık 45-50 milyon lira olan belediyenin borcunun 6 yılda 400 milyon liraya ulaştığını belediye meclisinde gurubu olan muhalefet partileri başta olmak üzere ilçede ki bir çok kişi tarafından dillendiriliyor.

Ortada elle tutulur bir projesi olmayan Maltepeye ciddi bir eser kazandırmayan Ali Kılıç’ın belediyeyi 6 yılda nasıl bu kadar ağır bir borç yükünün altına soktuğu tartışılıyor. Bu tartışmalara bir kaç örnekle ışık olmak istedik.

MALTEPELİLERİN PARASI İLE YANDAŞLARA HAVA ATTI!

Koronavirüs bahanesiyle sosyal ve iş hayatının durduğu Maltepe de vatandaşlara harç ve vergini öde diye mesaj üstüne mesaj atan Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç’ın göreve geldiği günden bu güne kadar Maltepe halkının vergilerini ve merkezi bütçeden gelen ödeneklerini yandaşlara harcamasaydı böyle akıl tutulması mesajlarla darda ki vatandaşlara para verin deme gereği duymazdı.

Ali Kılıç göreve geldiği 2014 yılından beri;

– Adalar belediyesine 3 milyon lirası benzin ve mazot olmak üzere yaklaşık 7 milyon lira.

– Tunceli ilçe belediyelerine (Pülümür,Hozat,Nazimiye) yaklaşık 5 milyon lira

– Mexpo hayali projesi için yaklaşık 3 milyon lira

– Halı ve Cam atölyesi macerası için yaklaşık 4 milyon lira

– Evde tıraş adı altında yaklaşık 2 milyon lira

– Batık ada Vordonosiyi buldum diye yaklaşık 2 milyon lira

– Bir çok belediyeye yaklaşık değeri 2 milyon lirayı bulan 9 tane araba vererek Maltepe halkının sadece bu kalemlerde ortalama 25 milyon lirasını heba etti, çöp yaptı.

(NOT: Bu kalemlere ilişkin bedeller yaklaşık olarak belirlenmiştir; çünkü halka hesap veren sosyal belediye iddiasında ki Maltepe Chp Belediyesi değişik zamanlarda BİLGİ EDİNME YASASI kapsamında kamuoyu adına sorduğumuz ‘Ne Kadar Harcama Yaptınız?’ sorularına cevap vermedi)

ALİ KILIÇ BOŞA HARCADIĞI 25 MİLYON LİRA İLE BU GÜN SALGINDA NE YAPA BİLİRDİ!

Şayet Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç Maltepe halkının 25 milyon lirasını har vurup harman savurmasaydı, adalardan modalara yandaşlara peşkeş çekmeseydi…

– Bu 25 milyon lira ile virüs salgınıyla hayatta kalma savaşı veren Maltepeli yoksul 50 bin evin her birine 500 TL sosyal yardım yapa bilirdi.

– Bay Ali Kılıç yandaşlara peşkeş çektiği bu 25 milyon lirayla bu gün 498 bin Maltepelinin her birine 50’lik birer kutu Maske, 100’lük birer kutu hijyen eldiven dağıta bilirdi.

– Maltepe halkının vergilerini ve merkezi bütçeden gelen ödeneklerinin 25 milyon lirasını keyfi ve şovlarla harcamasaydı; 498 bin Maltepelinin her birine tanesi 25 TL’den 2 adet 2 litrelik Dezenfektan dağıta bilirdi.

– Belediye başkanı bay Kılıç; Maltepenin çöp yaptığı 25 milyon lirası ile tanesi 150 liradan 16.666 eve 5 litrelik Dezenfektan dağıtarak ilçede korona salgınından ölümleri azalta bilirdi.

‘Toplumların Hak Ettiğini Yaşadığı Acı Gerçeğinin Bu Gün Maltepe de Bir Kez Daha Kendini Hatırlatmış Olması Tüm Maltepeliler İçin İbret Alınması Gereken Bir Somutluktur’

05 Nisan 2020  / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Next Post

RİZE'Lİ İSTANBUL'DA HASTANEDEN MEMLEKETİNE KAÇTI FINDIKLI'YI ATEŞE ATTI

Paz Nis 5 , 2020
‘İstanbul’da Karantinadaydı! Koronavirüslü Adam Rize’ye Kaçtı’İstanbul’daki karantinadan kaçıp Rize’nin Fındıklı ilçesine gelen vatandaş, oturduğu binanın karantinaya alınmasına sebep oldu.Edinilen bilgiye göre, K.E. isimli şahsa İstanbul’da korona virüs testi pozitif çıkmasının ardından evinde karantinada kalması istendi. İSTANBUL’DA OLMADIĞI ANLAŞILINCA EKİPLER HAREKETE GEÇTİTest sonucu pozitif çıkmasına rağmen evde kalmayarak taksi ile Rize’ye […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: